Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a szomszéd...

Mit tehetek ha a szomszéd nagyfeszültségű áramkábele az én telkem alatt megy keresztül engedély nélkül?

Figyelt kérdés
A felparcellázás előtt egyben voltak a telkek így akkor nem jelentett gondot, ezért történt az, hogy az én telkemen alatt megy a hátsó szomszéd kábele. A gond csak az, hogy erről én nem tudtam és semmiféle megállapodásom sincs sem a szolgáltatóval sem pedig a szomszéddal erről. Ráadásul útban is van az elkövetkező építkezéseknek is, így mindenképpen tennem kell valamit. Mi a teendő ilyenkor? Mit tanácsoltok?
2018. jan. 24. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Megbeszéled a szomszéddal, hoyg az epítkezéskor útban lesz, helyezze át máshová.


2. HA nem hajlandó, akkor az áramszolgáltatónak szólsz.

2018. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az áramszolgáltató hivatalosan vezette ott, akkor szolgalmi jogot jegyeztetett be, aminek jele van a telekkönyvben.
2018. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2 es irta .Kizárt dolog hogy erről nem tudsz.A szolgáltató ez hivatalból megküldte a föld hivatalnak .

A szolgalmi jog be is van jegyezve .Most keresni kell annak a lehetőségét ,ami ezt kiváltja .Ha nincs rá lehetőség ,akkor ez maradni fog .Kérdezz rá a szolgáltatónál .

A szolgáltatók nem nagyon szokták a tulajokat megkérdezni lehet e,a tényeket szokták közöni .

2018. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, mikori. Ha régebbi, mint 10 éves, akkor eléggé pontatlanok a hozzászólások. Csatlakozókábelre sem volt vezetékjog (vezetékjog kisfeszültségű vezetékekre nem volt értelmezve, az közterületi vezetékre az önkormányzat adott területfelhasználási engedélyt), így aztán nem is volt mit bejegyeztetni, ilyen esetben, mint a kérdés, a szomszéd bekapcsolási papírjához mellékelni kellett annak a hozzájárulását, akinek a telkén átmegy a vezeték. Ez a szolgáltatónál a bekapcsolási papíroknál lelhető fel egyedül, azaz kb 15 év távlatából már sehol se, mivel telephelyek szűntek meg, és az irattározásra amúgy sem volt elég pénz és erő.


Ezt még a 2001-es törvény is így szabályozta:

VET 71. §

(2) Az 1000 voltnál nem nagyobb névleges feszültségű vezetékek és tartozékaik az ingatlan tulajdonosának hozzájárulásával is elhelyezhetők és üzemeltethetők. A tulajdonosi hozzájárulás a vezetékjoggal azonos, az e törvényben megállapított jogosultságokat és kötelezettségeket keletkeztet.


Mivel az eladáskor már a kutyának nem jut eszébe ez az apróság, esélytelen volt ezt megemlíteni a vevőnek, az lett volna a kisebb csoda, ha a vásárláskor ez szóba kerül.


Szerintem ebből már csak az lesz, hogy akinek útban van, az megfinanszírozza a kitérítést.

2018. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel országunkban kizárni senkit nem lehet a szolgáltatásból, nem ajánlom a kábel elfűrészelését. :)
2018. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kábel előbb olt ott mint te nem? Akkor milyen megállapodásról beszélsz?


Minden szolgáltatónál van egy ugynevezett "Területfelelős". Aki bizonyos körzetek, kerületek ellátásáért felel. Neked vele kell felvenned a kapcsolatot és tájékoztatni a problémáról. Ő már döntéshozói szint ugyhogy VÉGLEGES megoldást fog keresni. Meg az is kérdés hogy tényleg " nagyfeszültségű vagy csak sima csatlakozó kábel, mert azért van különbség. Nem mindegy hogy a szomszéd egy ipartelep 10KV betáppal vagy csak egy családiház 0.4KV csatija.

2018. jan. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kérdezés nélkül lefordítottam a nagyfeszültségűt kisfeszültségűre. :D
2018. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak az lesz belőle,hogy saját költségeden áthelyeztetheted a szolgáltatóval.A költségét majd a szolgáltató megmondja.Előkészített talajmunkával esetleg csökkenthető az ár.Mindenesetre szerintem kalkuláld bele nyugodtan az építési költségekbe.
2018. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!