Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Higanytol lesz valami bajom?...

Higanytol lesz valami bajom? Tegnap este osszetortem a lazmerot, de benne volt a tartojaba és csak masnap dobtam ki és szedtem ossze par kis golyót, reggel szeloztettem, meg is fogtam és néztem hogy mik ezek a kis golyók

Figyelt kérdés

#higany #lazmerot
2018. jan. 28. 15:44
 1/10 anonim válasza:
51%
Ha esetleg szőnyegre esett szórd be kénporral, csökken a felületi feszültsége könnyebben összegyűjtöd. A higany elég mérgező főleg a gőze, többször is szellőztess!!
2018. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesnek részben igaza van.

De azért nem kell sokszor szellőztetni.

Elvileg a nagyját kidobtad. Amúgy sem lenne bajod annyitól amennyi egy lázmérőben van..már ha nem nyeled le.

A gőze is csak nagy mennyiségű higanynak igazán veszélyes.

Ha most föléhajoltál volna, és elkezdted volna beszívni az egészet akkor lehetnének tüneteid ..de így már semmi.

Nem kell aggódni.

2018. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem nyalogattad, és kezet mostál a higany fogdosása után kutya bajod nem lesz. Nem kell túlreagálni a dolgot!
2018. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Több higanyt eszel meg egy szusival, vagy egy tonhal konzervvel, mint amit a hőmérőből szippantottál.

Viszont azóta is azon agyalok mióta olvastalak, hogy az ilyesmitől egy felelős ember, hogy tud megszabadulni?

Te kidobtad a szemétbe...

2018. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettől a mennyiségtől.még ha meg is fogtad és utána nyalogatod az ujjaid, akkor sem lenne semmi bajod.

Ez a mennyiség nem okoz semmi bajt és olyan kevés a gőze is,hogy amit belélegeztél az kevesebb,mint ha 3 doboz olajos halat megettél volna.

Gyerekkoromban eltört nálunk is a lázmérő és mi játszottunk is a higannyal vagy fél órát,mert kva érdekesnek találtuk.Semmi bajunk nem lett pedig még kezet sem mostunk utána.

2018. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Ennyitől nem lesz bajod de porszívózz fel. Én gyerekkoromban fél deci higannyal játszottam kb egy órát. Kiöntöttem az ágyban a lepedőre. Egy egy csepp legurult szétpattsnt. Majd elraktam. Este lefeküdtem. Reggel úgy néztem ki mint a filmekben akik sugárzást kaptak. Gennyes sebek a fejem meg kishíján duplájára dagadt.
2018. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Azóta hívnak Nagyfejűnek.

Na most rendesen parázni fog a kérdező,mert beoltottad ezzel a maszlaggal.Ha hipohonder,akkor megkeserítetted az Ő és családja életét is hosszú időre.

2018. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6

Csak kíváncsiságból kérdezem 6-os, honnan szedtél te gyerekkorodban féldeci higanyt?

2018. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes ügy. Én egyszer hazaloptam a suli szertárából egy pohárnyi higanyt, mert tetszett ahogy gurul, folyik, stb. Éjjelre a szobámban maradt, majd másnap délutántól erős fejfájásom lett (soha nem volt). Mikor végre rájöttem, hogy a higanygőztől van, kidobtam és minden helyreállt. Te alaposan takaríts ki, porszívózz alaposan.
2018. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beoltottam ezzel a maszlaggal? Miért találnám ki. Egyébként a higanyt apám hozta még annak idején a Csepel autógyárból. Hogy ott mire használták vagy miért hozta nem tudom
2018. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!