Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy nem is...

Elképzelhető, hogy nem is magából az ablakból jön a hideg?

Figyelt kérdés
Talán tavaly, nem is tudom, lecseréltem az ablakokba a szigetelést, szinte a legvastagabbat rendeltem, ami neten kapható volt, mégis, mintha hideget éreznék, nem tudom eldönteni, de mintha a falnál jönne jobban. Az lenne jobb, mert akriltömítőt szinte fillérekért tudok venni, egy ismerősnél. De félek, hogy ez a svédtechnológiás szigetelés a mumus, de mondom jó vastag, szóval...

2018. febr. 3. 17:47
 1/9 A kérdező kommentje:
De például ez előtt, az egyik ablak felső részéből húzott be a szigetelés, viszont most teljesen jó, de akkor alul meg jobban jönne? Ezt nem értem. Vagy ami a legrosszabb, elöregedett a purhab, vagy nincs is.
2018. febr. 3. 17:49
 2/9 A kérdező kommentje:
húzott be a hideg.
2018. febr. 3. 17:50
 3/9 A kérdező kommentje:
Hőszigetelt üveges fa ablak, nem tudom mi a neve, de alumínium vízvetős, ennyit tudok.
2018. febr. 3. 17:51
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
Fogd meg kézzel végig hol a leghidegebb. Tapasztalni fogod. Lehet az ablaküveg, az ablakszárny vagy az ablaktok, a fali illesztés ahol a purhab van/lenne és a fal maga. Ha valahol gyanúsan húz a levegő azt gyertyalánggal tudod ellenőrizni.
2018. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A telerakott vastag tömítés sem jó, mert a rések nem egyformák, így lehet, hogy az ablak itt feszül, ott meg mégnagyobb rés lesz.
2018. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk bukó nyiló ablakok, tehát esetleg ha eláll könnyen tudok korrigálni a vasalat állításával, de ha ez gond lehet, lecserélem minél előbb vékonyabbra, mert azért kell hozzá erő, hogy becsukjam, első próbálkozásra soha nem sikerül jól becsukni.
2018. febr. 3. 20:01
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyen volt benne 2 éve: [link] Csak kaucsuk gumiből, nem szilikonból.


Most pedig ilyen: [link]

2018. febr. 3. 20:07
 8/9 A kérdező kommentje:
Most lecseréltem vékonyabbra, szinte olyanra, amilyen volt. A vastagabb szigetelés ezt okozta volna, hogy még rosszabb is? Ezt nem értem.
2018. febr. 4. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Arra utalt, hogy ha nem egyenletes a hézag, és a minden nélkül is jól illeszkedő helyre beraksz egy vastag gumit, akkor az eltartja az ablakszárnyat a kerettől, és ahol nagy a hézag, ott a gumi nem ér hozzá a fához, szelelni fog.

Ha nem egyenletes a hézag, akkor azt tudod csinálni, hogy veszel vékony és vastag gumit is, és mindenhová a megfelelőt rakod.

Ha szelel, azt le tudod ellenőrizni pl. újságpapírból vágott csíkokkal is, odazárod, és megpróbálod kihúzni.

2018. febr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!