Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez a fűtési megoldás mennyire...

Ez a fűtési megoldás mennyire jó kis területű fűtetlen téglaépítésű hétvégi házba, csak gyors melegítésre, amíg a kályhától felmelegszik valamennyire?

Figyelt kérdés
[link]
2018. febr. 4. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tudja az 1 200w teljesítményt, akkor kb 5 perccel előbb kezd fűteni mint a kályhád.A kályha egy 1,5 méteres lemez füstcsövön is pillanatok alatt leadja ezt a teljesítményt,ha jó nagy huzatot adsz neki. Ha cserépkályhád van és az hideg akkor,akkor egy óra is lehet a különbség.Annyi előnye van ennek a hősugárzónak,hogy fénye által is felmelegíti a bútorokat és utána ezek is adnak némi meleget valamivel hamarabb mint a kályha.
2018. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak régi fatüzelésű kályha van.400/800/1200 w úgy írja.
2018. febr. 4. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom neked tudományosan elmagyarázni, de nekünk van ilyen is, meg egy vaskályha is a nyaralóban.

A kályhát mindig úgy hagyjuk ott, hogy ki van hamuzva és bekészítve papírral, gyújtóssal a következő tűzifa.

Amikor hidegben megjövünk, csak 1 szál gyufa és 5 perc múlva már szó szerint hőség van.

Ellenben itthon a fürdőben ez a csöves melegítő van, amit készülünk hőlégfúvósra lecserélni, mert jócskán kell idő, míg bemelegszik a helyiség.

2018. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.Ha 5 perc különbség sok neked,akkor vedd ezt meg,de ez is csak a közvetlen közelében kezd fűteni először.
2018. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem sok. De nem is akarom mindenáron megvenni.Nem értem ezt lekezelő stílust.
2018. febr. 4. 12:17
 6/10 A kérdező kommentje:

3.as jó neked.Ha 5 perc múlva már meleg van.Nálunk otthon ha a gázkonvektort bekapcsolom, sincs 5 perc múlva meleg, de sokkal hamarabb felfűti az (igaz folyamatosan fűtött lakást)


De ahol egy hónapban 1-2 x megyünk le, hidegek a falak és a kályhánknak kell másfél óra,míg vmennyire felmelegíti...pedig nem nagy helység.

2018. febr. 4. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok


Azért merem neked határozottan állítani az 5 percet, mert ha nem kell vacakolnod a kályha előkészítésével, hanem minden készen van, a lobogó láng a kályhacsövet pillanatok alatt felforrósítja és az kiad annyi meleget, hogy egy kis területű nyaralóban gyorsan meleg lesz.

Természetesen a falak felfűtéséhez több idő kell, de azt te semmilyen elektromos kütyüvel nem fogod gyorsabban átmelegíteni, mint a kályhával.

Hidd el, most már 20 éve családi házban élőként, akinek nyaralóban is van tapasztalata, az öntöttvas kályhánál időszakos fűtésre jobb nincs nyaralóba.

Hosszabb ott tartózkodás esetén meg a cserépkályha, de ahogy írták is, annak kell idő míg bemelegszik, de lezárás után még legalább egy napig meleget ad.

A villámgyors meleget villannyal csak hőlégfúvóssal tudsz csinálni, de a falakat az nem melegíti fel, még tartós használat esetén sem.

2018. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kályhádnak ,ha kisebb méretű is,legalább 6x nagyobb a fűtó teljesítménye mint ennek a hősugárzónak.A konvektornál is minimum a duplája.

Ha reggelig nem alszik ki és megdurrantod vékony száraz fával,már 5 perc múlva is kellemes meleg lehet.

Én ezt itthon tudom hozni,de ha elhúzunk itthonról 4-5 napra és lemegy öt fokra és hideg falaknál,akkor kell nálam is 2 óra, mire felmegy 20 fokra a 90m2-es házam 2,80-as belmagassággal, 2 kályhával,egyik cserép a másik német,hőtárolós öntvény ,bélelt.De ez alig segítene ezzel a teljesítményével,csak ott ahol a fényével is fűt.A vele szemben lévő tárgyakat is fel kell melegítenie,hogy ez érvényesüljön.

1-es voltam

2018. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Èn is a ventillátoros hősugárzót ajánlanám. Ennèlgyorsabban semmi sem ad meleget.
2018. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is a ventillátorost ajánlanám! Olcsóbb is(marad pénzed Wi-fi~s konnektorra =D)
2018. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!