Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakit kijelenteni...

Hogy lehet valakit kijelenteni állandó lakcímről? Párkapcsolatnak vége lett, és nem tudjuk kijelenteni. Hiába megyünk a hivatalba, jelenleg is a házban lakik, munkája nincs, jövedelme nincs - és nem tulajdonos!

Figyelt kérdés
2018. febr. 4. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem tulajdonos, és bérleti szerződése sincsen, tulaj bemegy a hivatalba, és kényszerkijelentést kér. Ennyi.
2018. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű mint gondolják.Most még kilakoltatási tilalom is van.Ha nem balhézik,akkor ez nehéz szülés lesz.
2018. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
A tulajdonos kényszerkijelentéssel (lakcím fiktiválás) bármikor kijelentheti. Ez azonban sajnos nem jelenti azt, hogy el is fog költözni.
2018. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Kell egy nagyra nőtt idióta, aki megkóstoltatja vele egy szintén nagyra nőtt fegyver csövét. Mindenki tud értelmesen gondolkodni, csak néha kell a motiváció.
2018. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tulajdonos és haszonélvező tud kijelenteni adásvételi szerződés felmutatásával.

A hivatal ezt nem mondta meg?

2018. febr. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

KIjelentkezni csak úgy lehet, ha a lakcímkártyára legalább egy ideiglenes címet beírnak.

Olyan nincs, hogy a hivatal az ügyfél kérésére törli a lakcímet és nem marad semmi.


Olyan van, (ahogy fentebb is írták) hogy az ingatlan tulajdonos kényszerkijelentéssel élhet.

Ekkor a nyílvántartásból törlik a bejelentett lakót, de annak a kártyája természetesen nem törlődik.

2018. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Olyan nincs, hogy a hivatal az ügyfél kérésére törli a lakcímet és nem marad semmi. "


Hát pedig én többször csináltam ilyet már.

2018. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6: Érdekel, hogy szerinted hogyan lehetséges ilyen?

Van egy lakásod, 1/1-ben te vagy a tulajdonos, mondjuk a haszonélvező legyen az apukád. Igazolod magadat és igazolod hogy tietek a lakás, de a hivatal azt mondja, hogy nem, nem rendelkezhetel a saját magad tulajdona és haszonélvezete felől, mert én, mint hivatal úgy rendelkezem, hoyg Kis Béla és Kovács János hazsnálhatja a lakást, nem te és az apukád ..?? WTF???

Ha ez lehetséges volna, innentől a hivatal bárkit beköltöztethetne a lakásomba, idegeneket is.

Amikor Kis Béla bejelentkezett, ahhoz is az én aláírásom kellett. Most is én vagyok, aki dönt arról, ki lakhat a lakásomban. Ez ilyen egyszerű.


Ha ez nem így volna, akkor miért is fizettem volna azért a lakásért 30, 60, 110 milliót?... Ennyi pénzért pont azt a jogot vettem meg, hogy én mondom meg, mi történhet ott bent az adott helyrajzi számon. Ennyit jelent egy ingatlan vételára, nem mást.

2018. febr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!