Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora teljesítményű klímát...

Mekkora teljesítményű klímát vegyünk?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan árban van egy 2,6 kW-os és egy 3,5 kW-os klíma. 40 m2 lehűtésére kellene a meleg nyári hónapokban, esetleg nagyon ritkán kiegészítő fűtésnek. Viszont a lakás rendkívül párás, mivel új építésű, ezért páramentesítőt is szeretnénk. A gyengébbik teljesítményű páramentesítő funkcióval is rendelkezik a kisebb teljesítményért cserébe. A nagyobb nem páramentesítős, viszont a nagyobb teljesítmény jobban passzolna a lakás méretéhez a korábban megnézett klímás cikkek alapján. A 3,5 kW-ot javasolják a 40 m2 körüli lakásmérethez, de nem tudom, néha-néha hűtéshez nem-e elég a kisebb teljesítményű. A páramentesítés azért is kellene, mert a fürdőnkből kihagyták a páraelszívót, és minden egyes fürdéskor hatalmas a pára ott, hiába nyitjuk ki az ablakot, az egész lakásban folyik a víz az ablakokon. Nem tudom, ez meg fog-e maradni vagy idővel kiszárad a lakás. Ti melyik klímát választanátok ezek alapján? Fontos ezesetben a páramentesítő funkció, egyáltalán jól működik ez a klímákban? Vagy a kisebb teljesítményű nem lesz elég a 40 m2-re?
2018. febr. 7. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp a nagyobbat venném 40m2-e. Nem hiszem hogy nagyobb teljesítményűbe ne lenne páramentesítős. Vagy csak és kizárólag e kettő közül lehet választani?
2018. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, van abból is páramentesítős, csak az már 30-cal drágább.
2018. febr. 7. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A páratartalom csökkentésére a páramentesítő készülék jobb, mivel a klíma valamennyit hűt DRY funkcióban is, ezért ez egyáltalán nem gazdaságos télen,+nem is annyira hatékony. Szerintem ha nem felső emeleti, délre néző,vagy tetőtéri a lakás, elég lehet a kisebb klíma is, nekem személy szerint ha kint kánikula van 24C teljesen megfelel, egy átlagos hőszigetelésű háznál max. 4-5 fokot kell visszahűteni. Vannak nagyon jó 3,5kw-os ár/érték arányú középkategóriás készülékek, ami mind a 3 funkciót tudják.Én rászánnék egy kicsivel több pénzt, mert nem 1 évre veszed.
2018. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez az amin azért nem szabad mindenáron spórolni hisz a gatyád rámehet a villanyra ha valami bóvlot veszel. Aztán hiába spóroltál 30 ezret a gépen
2018. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként melyik klímákat nézted?
2018. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Whirlpool klímákat, 409L vagy 412L-t. Nem tervezünk hosszú távra a lakással, ezért nem szeretnék túl sokat költeni erre.
2018. febr. 7. 18:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kis klímától nem lehet nagyobb teljesítményt kicsikarni, ha például hetekig herepállasztó hőség szabadul ránk. Jobb a túlméretezett, mert az szabályozható.


Páraelszívás: a gépi megoldás az sokba fáj, és csak parasztvakítás, mert soha nem lesz száraz a lakás.

Mindenképpen meg kell oldani a páraelszívást, főleg a fürdés utáni gőzt..Esetleg fortocskát vágatsz az ablaküvegbe, és abba szerelsz egy zsalus ventillátort.

Mi úgy előztük meg a maradék pára lecsapódást, hogy minden szobában-étkezőben mennyezetventillátorok forognak minimális fordulaton téli állásban.(fordított forgásirány) nincs penészesedés, egyenletes a hőmérséklet.

Az is igaz, hogy baromira le van szigetelve a lakás, patent ablakokkal...mint kiderült ez sem jó, ezért kellett az utólagos elszívás. Azóta nem vizesedik semmi, és nem is penészedik.

2018. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen 3,5kw-os kell, még csak véletlenül se legyen kisebb! Ezeket a vörpul klímákat meg nagyon gyorsan felejtsed el ha jót akarsz. Régen istenítettem ezt a márkát a klímákban de amikor közelebbről megismertem mint szakember hát nagyívben kerülöm! A mai inverteres klímák nagyon keveset fogyasztanak nem az van mint 10 éve! Arról meg szó sincs, hogy a páramentesítő funkció rossz lenne vagy a gatyád ráfizetnéd. A mi cégünk több márkát is forgalmaz, amik nemcsak hogy olcsóbbak mint a vörpul de sokkal többet tudnak. Sacc 20-30e amivel olcsóbb és ég és föld! Legalább 3 ismert márka jutott így eszembe... ha komolyan érdekel keress meg privátban küldök árlistát :)
2018. febr. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!