Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon penészes a fal, hogy...

Nagyon penészes a fal, hogy tudom eltüntetni?

Figyelt kérdés
A fürdőbe narancssárga a fal és hiába a szellőztetés nagyon penészes a fal. Fújtam már rá penészölőt, de ha hiába dörzsölöm szivaccsal, nem jön le a kékes-fekete folt. Van valami mód rá, hogy eltüntessem azt?

2018. febr. 8. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
en goztisztitogeppel szoktam ramenni ugy, hogy elotte jol befujkalom, ledorzsolom, lemosom, es megint befujom, hagyom allni es ugyanez megegyszer, ha mar a goz leszedte a maradekot, akkor letakaritom, lemosom.
2018. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tömény hypoval próbáld. Nálunk is narancssárga a fürdő. :) Rettentő párás, az ablak csak addig van csukva, míg fürdünk. De így is. Szinte már fekete pár nap alatt. Tömény hypoval szoktam befújni, este, reggelre gyönyörű lesz a fal. Nem kell se dörzsölni, s3 mosni. Csak rá fújód és szedi is le.
2018. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kenhetsz, fújhatsz rá bármit.

Ameddig az okokat nem szünteted meg, mindig ki fog jönni!

2018. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szellőztetésnek meg kellene szüntetnie a penészt.

Első lépésként, ha lakásról van szó, nézd meg, nem lett-e befalazva az eredetileg ott lévő nyílás a szellőzőkürtő felé.Ugyanis hiába nyitod ki az ablakot, ha a szellőző kürtő be van falazva, akkor nem kielégítő a légcsere.A szellőzés ilyen kürtőn esetén úgy zajlik, hogy a falon, az ablakokon elhelyezett légbeeresztőkön be jön a friss levegő, míg a kürtőn az elhasznált távozik.


Ha ilyen kürtő nincs, akkor kereszt szellőzést lehet megvalósítani, azaz a ház, lakás azon oldalán fog bejönni a levegő, ahol kívül magasabb a nyomás és a másik oldalon fog távozni. A németek erre a célra rejtett ablakszellőzőket alkalmaznak. Alapesetben minden ablakba tesznek egy párat a penészesedés megelőzésére.

Ezek huzatmentesen és szabályozottan, önműködően szellőztetnek folyamatosan, úgy , hogy észre sem veszed.Ne félj , a lakást nem hűtik ki! Csak egyszer kell beszerelni!A szabványuk alapján lehet pontosabban is a szükséges mennyiséget számolni.A szabvány száma DIN 1949-5,2009-5. Ha valaki ír privátba, elküldöm, a táblázatot. Ha ez sem segít, akkor nagyon rosszul van megépítve az épület és rettenetesen hőhidas, vagy nem elég a fűtés, vagy beázás van, vagy ezek kombinációi.

2018. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!