Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha elzárom a fagycsapot miért...

Ha elzárom a fagycsapot miért jön folyamatosan a víz belőle?

Figyelt kérdés
Tavaly is el lett zárva de pár másodperc után elhallgatott és nem folyt tovább most pedig elzárom és csak úgy jön belőle a víz. Mi lehet a baja? Teljesen ütközésik van elzárva.

2018. febr. 17. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

engedi le a vizet. Várni kell egy kicsit.


1.Lehet,hogy tavaly lezártad a fagycsap mögötti részt és emiatt csak nagyon kevés vizet kellett leengednie.

2. Lehet,hogy fordítva van felszerelve és ahelyett,hogy leengedné a mögötte levő részt, inkább a hálózat felől "engedi le". A hálózatról meg ügye sose fogy el. De ez egy jól hallható sistergő, állandó erős víznyomásnak megfelelő folyás lesz. Nem gyengül,nem változik túl sokat. Észrevehető a különbség.

3. Mégsem lett ütközésig elzárva és a 2.pontban leírtak szerint átengedi részben a hálózatról érkező vizet a fagycsap mögé, miközben azt próbálja leengedni is.


4. Ha alul spirálos megoldás van,akkor előfordulhat,hogy nem zártad,hanem mondjuk nyitottad és ha a spirál része már el van törve akkor ott folyhat.


5. Elfagyott és nem zár rendesen.

6. Nem is a fagycsap folyik. (Bár ezt te is meg tudtad volna állapítani ha nem így lenne. Szóval ez kizárva.Legalábbis nem a fagycsapnál.)

2018. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mikor elzártam kb 20 másodpercet vártam utána inkább visszacsavartam mert tartok az ilyentől. 20 másodperc elég lenne nem?
2018. febr. 17. 11:42
 3/13 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom hogy normális-e de mikor elzártam ránéztem a vízórára és ott forgott az a mérő. Nem tudom hogy ez normális-e.
2018. febr. 17. 11:43
 4/13 anonim ***** válasza:

Felteszem akkor fordítva van felszerelve a fagycsap.Vagy nem zártad el teljesen. De ez csak feltételezés.

20mp nem biztos hogy elég, de annyi idő alatt azért észreveszi az ember,hogy csökken e a nyomás. Mint mondtam az ürítendő víz mennyiségétől is függ a dolog. Viszont a vízmérő nem foroghat a leürítéstől ha teljesen el van zárva a fagycsap és az jó irányból ürít le.


Nyiss meg egy csapot a fagycsap utáni részen és akkor majd kiderül,hogy elzártad-e vagy nem.(Attól még,hogy nem folyik a csapon megeshet ,hogy nem zártad el teljesen.) Ritkán Előfordulhat az is,hogy a fagycsap ütközője akadályozza a teljes elzárást,vagy épp az ütközési pontnál túl megy a zárási ponton. De inkább az alap eseteket tessék megnézni.


Az,hogy forog a vízóra azt jelenti,hogy valahova elfolyik a víz. Nyitva van egy csap vagy tölt egy wc tartály, ilyesmi,esetleg csőtörés van,ha a többi ki van zárva.

Meg kell nézni,hogy forog-e akkor is,ha nyitva van az a fagycsap.

2018. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jól látható helyen van a fagycsap?

Mert ha nem akkor Az nem lehet,hogy nem elzártad,hanem megnyitottad? És hogy a víz folyása a fagycsap mögötti szakaszról hallatszik?(Ergó csőtörés)

-Volt cserélve a fagycsap az elmúlt években?

2018. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha elzárom a fagycsapot akkor a csapból nem folyik semmi sem. csak a fagycsap alatti kis lyukban.
2018. febr. 17. 15:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Most meg van nyitva mert folyik a kinti csapból a víz, de mikor elzártam akkor a csapból nem folyik csak alul.
2018. febr. 17. 15:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Rálátsz a fagycsapra? Vagy csak a hangot hallod ahogy leereszti a vizet? Mindenesetre 1-2perc alatt gyengülnie kellene a leengedett víz mennyiségének és ezzel együtt a leengedés hangja és a kifolyó víz ívének is csökkenni kellene. Ha nem,akkor vagy az ütközővel van gond,vagy a fagycsap van fordítva felszerelve.

Hívj vízszerelőt. Vagy ha van tömítőanyagod(kóc,zsír), szerszámod meg egyebek,akkor megpróbálhatod te is szétszedni. De ahhoz előtte el kell zárnod a vizet a fagycsap előtti szakaszon is stb. este nem kezdenék bele ilyesmibe a te helyedben.

2018. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre hagyd nyitva a fagycsapot,ha úgy nincs semmi gond. Majd holnap hívj vízszerelőt. Az a biztos. Lehet,hogy csak meg kell fordítani,de az is lehet,hogy cserélni kell. Aggodalomra nincs nagy ok.
2018. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kerti csapról van szó, akkor 10 másodpercen belül ki kell folyni a víznek a lezárt csőből.

Ha tavaly jó volt, akkor kizárt, hogy valaki a nyáron megfordította volna... (Talán a meztelen csigák? :)

Az van, hogy vagy tönkrement a fagycsap (kisebb esély), vagy vízkő miatt nem záródik el teljesen, hanem megakad előbb (nagyobb esély).

Akkora nyomás már nincs, hogy fent is jöjjön a víz, de a fagycsapon lévő kis lyukon még tud folyni.

Próba: lendülettel zárd el a fagycsapot többször egymás után, hogy megtörje a vízkövet. (Azért ne állat módon, hogy a csövet is eltörd, de ne is túl finomkodva.)

Én is így jártam, amikor decemberben elzártam. Aztán jó lett, egy kis ide-oda tekergetés után.

2018. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!