Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízaknába bekötött szomszédot...

Vízaknába bekötött szomszédot lehet kötelezni a lekötésre?

Figyelt kérdés
Családi házas részben az eredeti idős tulajdonos megengedte a szomszédnak a vízaknájába bekötést. Azóta új tulajdonos van, illetbe most már kettő, hiszen társasház lett. Az élet is megváltozott, így teher, hogy ha gond van, ki engedje be a szerelőket a szomszéd órájának javítására. Csőtörésből is volt már tele a vízakna. Mivel most ő eladja a házát, szeretném, ha az új tulajdonos már a saját telkére vinné az órát. Lehet erre kötelezni? Esetleg tulajdonosi záradékot kérni, hogy csak a személyéhez kötődik a használati jog, az új tulajdonosnak új akna kell a saját telkén?

#ikresítés #közös vízakna
2018. febr. 19. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha az óraakna szabályosan van kialakítva, akkor gyakorlatilag szolgalmi jogot szerzett.

Kötelezni nemnagyon lehet már.

2018. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet, ha hiba van az órájával? Akkor nekem kell kivennem szabadságot, hogy a kertbe bejussanak? Kicsit furcsa helyzet.
2018. febr. 19. 10:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szolgalmi joga be van vezetve a tulajdoni lapra, akkor alapban már semmit nem tehetsz.

Ha nincs bevezetve, akkor is rázós, mert van olyan, hogy használattal megszerzett jog, (vagy valami ilyesmi), ha 5-10-15(?) éve ez így működik és ti így vettétek meg az ingatlant.

Egy valamit tehettek, hogy beszéltek vele és kéritek, hogy még az eladás előtt váljon le a vízaknátokról, megpendítve neki, hogy az eladás is könnyebben fog neki menni egy tiszta helyzetben.

Ha neki erre nincs anyagi lehetősége, akkor esetleg nektek kellene zsebbe nyúlnotok és megcsináltatni nála az aknát, ... ha mindenáron szabadulni akartok.

Mondjuk nálunk nincs olyan probléma, hogy ki engedi be a víz,- vagy a gázórást az udvarra, mindig az aki éppen otthon van. Anélkül, hogy egymást bújnánk a szomszédsággal, simán megtesszük ezt a másiknak, tehát ez lenne a legkisebb probléma egy normális lakóközösségben, de nálatok valóban jobb lenne egy tisztázott helyzet.

2018. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ok, akkor ebből nem lesz semmi. Eddig tőle nem kértük a leválást, mert az út másik oldalán fut a cső, úgyhogy nagyon drága lenne, de ezek szerint mindegy, mert az új lakó nyilván szintén nem fogja megcsináltatni, hiszen lenne neki vagy 700 ezer Ft.
2018. febr. 19. 13:48
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem értelek, ha a vízművektől az új aknára és a bekötésre kértél díjat, miért nem kérdezted meg az eredeti kérdést is?
2018. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5

Milyen új óráról, új aknáról és új bekötésről beszélsz, amire a Kérdező díjat kért volna a vízművektől?

2018. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most nem értem ezt a két utolsó választ. Senkitől sem kértem semmiféle díjat. A mostani szomszédommal jó a kapcsolatom, régóta ismerem, vele beszéltem már, hogy jó lenne, ha csináltatna a kertjében önálló aknát, ő mondta, hogy drága lenne, mert a szemközti oldalról kellene behozatni.

Mivel őt ismerem, ezért nem forszíroztam, de egy új szomszéd más tészta, őt nem engedném be a kertembe, ha nem vagyok otthon, szóval így jött elő, hogy ha eladja a házát, akkor jó lenne, ha az új vevő önállósulna. Ehhez kerestem törvényes lehetőséget, de ezek szerint nincs.

2018. febr. 19. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok Kérdező.

Egyedül sz 5-ös válaszát nem értheted, ahogy én sem.

Azért is kérdeztem rá, mert azt hittem elkerülte valami a figyelmemet.

Változatlanul érdekel, hogy mire gondol.

2018. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű, hogyan van meg a díja, ha nem beszélt az illetékesekkel...
2018. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem lehetne megoldani, hogy nálad folytonossá lenne téve a szomszéd csöve, óra megszüntetve, és a szomszéd telkén csinálni egy aknát órával? A mostani csövet feltárva.

Nyilván az is pénzbe kerülne, de egyszerűbb lenne.


Azt jól írják, hogy kötelezni nemigen lehetne már.

2018. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!