Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Első emeleti panel lakás...

Első emeleti panel lakás fürdőjében néha indokolatlanul büdös ecet szag? Mitől lehet, hogyan szüntessem meg?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást, itt fogok élni nagyon sokáig valószínű.

2-3 hetente egyszer érzek egy bizonyos szagot. Iszonyú kellemetlen,szúrós ecet szag szerű!!

A wc mögött van egy fal amit el lehet húzni, 90%, hogy onnan jön!

Az alsó vagy felső szomszéd lenne vajon?


Mit tegyek? Lehetetlen megmaradni a lakásban, amikor megjelenik a szag, illetve szellőztetésre sincs módon.


Netán egyszer jönne vendég, nagyon gáznak érezném..



Wc-ben van víz, illetve kínonban bele is szagoltam már, nem onnan jön. Tusoló és mosdó kagyló is zár szerintem, áll benne víz és a plomba is benne van.

Most is jelen van a szag, elhúztak a falat, szerintem onnan jön. Mit tegyek?



2018. febr. 27. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A panelokban közös a szellőző.

Az alattad lévő ecettel tisztítja a fürdőt.

2018. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem sima ecet szag, csak ahhoz hasonlítanám. Ez a szag elviselhetetlen. Erős szúrós szagú, de nem tisztító szer..
2018. febr. 27. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig biztos, hogy valami takarítóanyag, mert a pisi meg az egyéb nem ilyen savas, ecet szagú.

Csengess be alulra és felülre, amikor kinyitják, valahol fogod érezni!

Sajnos nem tilthatod meg, hogy ecettel vagy valami hasonlóval pucoljon, tehát azon kívül, hogy fogod tudni honnan jön, sokat nem tehetsz.

Esetleg ajándékozd meg valami neked tetsző illatú TERMÉSZETES fertőtlenítőszerrel, mondjuk teafaolajjal!:)

2018. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy:

Kérdezd meg ártatlan képpel, hogy nem tudják e, hogy mi ez az iszonyatos szag és ők is érzik e?

Aztán elcsevegtek róla.

2018. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is azt tenném, amit az utolsó mond. Lehet sósavazza a budiból a vízkövet, vagy valami hasonló. :)

Panelban én is azt utáltam (negyediken laktam), hogy mindenkinek a szagát én szagoltam a legtetején. Sajnos szó szerint elemezni tudtam, hogy mikor melyik szomszéd ült a budin. A kajaszagról meg nem is beszélve.

Nálunk egyébként pont úgy volt megcsinálva, hogy az konyhai elszívót és a fürdőt is abba a kürtőbe kellett/lehetett kötni, ami a wc fala mögött ment végig. Itt jönnek-mennek a vezetékek is.

Jó eséllyel valaki valami vacakkal takarít.

Nálunk pl. akkor nem lehet megmaradni, amikor a kávéfőzőt főzöm át ecettel. :D Lehet, hogy anno a felső szomszédunk is elküldött volna a francba, ha lett volna...

2018. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tévedek, de akár ez is lehet egy lehetőség.

Nem történt Nálatok vagy a szomszéd lakások valamelyikében (ha a szellőzőből jön a szag, akkor akár távolabbi lakás is lehet) fürdőszoba felújítás vagy szaniter tömítés/ragasztás? A szilikon ragasztónak van nagyon erős, ecethez nagyon hasonlító szaga.

[link]

2018. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Na de 2-3 hetente?

2018. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


Igen, ez nekem is szemet szúrt, de ha minden más lehetőséget már kizártak, akkor talán ez is egy opció lehet.

Pl. valaki szakaszonként javítgatja a fürdőszobáját a házban. Egyik héten kinyomja a kád szélét szilóval, másik héten a wc mögött a csöveket illeszti, tömíti, harmadik héten a mosdót, aztán az ablakok réseit tömíti a konyhában, stb. Meg a szilónak meg is marad a szaga pár napig. De ez tényleg csak tipp volt részemről, ahogy írtam is.

2018. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

De így akár igazad is lehet.:)

A szilónak tényleg ecetes szaga van.

2018. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

Cseréld le a szellőzőrácsot lecsukhatóra.


zárható szellőzőrács

[link]


zárható szellőző zsalu

[link]

2018. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!