Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi vegyestüzelésű kazán...

Régi vegyestüzelésű kazán rendszerére vízteres kandallót lehet kötni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2018. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Persze de minek? Úgy is a kazánt fogod használni mert kevésbé macerás
2018. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem fogom a kazánt használni mert tönkre ment azért kérdeztem hogy lehet e vízteres kandallót a már meglévő rendszerre kötni. Köszönöm a választ.
2018. márc. 2. 18:36
 4/15 anonim ***** válasza:
Bocs igen persze hogy lehet. De azért lesz ott átalakítani való rendesen. Az ért jól gondoljátok meg nem e egy másik kazán lenne egyszerűbb
2018. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Semmi gond köszi hogy válaszolgatsz.

Igazából ez érdekel hogy mennyire macerás és költséges. Mit kellene a kandallón kívűl a lakásban beépíteni gondolom kell egy keringető szivattyú is

2018. márc. 2. 18:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Lebeszéllek róla,a fatüzelés nem a lakótérbe való.

Mindig hordhatod be a fát amit ráraksz,ami kimarad abból előjönnek az áttelelő bogarak,állandó kosz van ott ahol a kandalló van,ha nem a legszárazabb a fa akkor befüstölsz a házba,hamuzáskor szintén a lakótérbe megy a por,egy 25-30 KW-os kandalló jó nagy zajjal működik,míg a kazánt nem hallod a pincében max a keringetőt,egy jóféle kazán pedig mindig jobb hatásfokú mint egy vízteres kandalló.

Inkább vegyél új kazánt.

2018. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
😊 jelenleg 2 kis kandallóval tüzelünk mivel a kazánunk kifeküdt tudom milyen kosszal meg egyebekkel jár. Ezen túlléptem. De azon nemtudok hogy nincs egyenletes meleg a lakásban ezért gondoltam egy vízteresre. Amúgy nekünk a kazán nem a pincében van hanem a lakástól jó 10 méterre egy melléképületben. Rengeteg hő elvész mire felfűtjük és szinten tartani szinte lehetetlen rengeteg fa elment vele és bent nem volt hőség sosem.
2018. márc. 2. 19:06
 8/15 A kérdező kommentje:
De köszönöm nem akarok vitatkozni csak érdeklődök más megoldások után.
2018. márc. 2. 19:10
 9/15 anonim ***** válasza:

Rendben,csak a saját tapasztalatom írom.

Egy Edilkamin Idro 70-em van a nappaliban és ANNYIRA megbántam a sok pénzt amit ráköltöttem,betét,felépítés,szerelt kémény,zárt rendszerről nyílt rendszerre átállás.Messze nem tudja azt amit a régi,70-es években hegesztett egyedi (már hasas) kazán.Szégyen szemre visszatértem ahhoz és nyílt rendszerben használom,még így is jobb.

Látványnak ezerszer jobb a kandalló,de a sallangok..

Na mindegy,én előbb vinném a kazánházat a ház mellé így utólag visszagondolva.

2018. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Engem nem is érdekel a látvány én beérem egy sima vízteres kályhával is csak tolja a meleget.
2018. márc. 2. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!