Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Segítene valaki, hogy milyen...

Segítene valaki, hogy milyen kandalló ez?

Figyelt kérdés

[link]

Szeretném tudni, hogy milyen gyártmány, mivel kell fűteni (fa, szén, vagy vegyes) mik a tapasztalatok, mennyire jó?

Magyar egyáltalán?

Akkor rákeresnék a használatára, mert van rajta 6 db rézbogyó amit tologatni lehet, de nem látom át a rendszert.

Akié volt, azt már nem tudom megkérdezni és 2q-s cuccot ismeretlenül nem hurcolnék 60 km-ről.

Köszönöm a segítséget előre is!


2018. márc. 2. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Lemezkandalló. Fatüzelésű.Addig melegít, míg rakod.Nagyjából mind egyformák.Állandó, rendszeres fűtésre nem sokáig bírja, kiegészítő fűtésre jó.Mi használjuk már k. 10 éve, de csak a radiátoros fűtés mellé. Nevét nem tudom, de a google a barátod, ha megkérdezed lemezkandalló ügyben.
2018. márc. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a kandallók között egy nagyobb,komolyabb. Írd meg,mennyiért adják,majd megmondjuk,jó ár-e érte.

Tényleg majd'2 mázsa? Az tutti nem lehet lemez,szinte biztos öntvény.

Egy ilyen újonan 100k körül lehet...

2018. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!

A 2q-t csak bemondásra írtam, mert 3, tényleg erős szállító pasi nem tudta megemelni, csak tologatták, amitől viszont felvésődött a 100 éves, hibátlan mettlachi, ők mondták, hogy ez van 2g

A magassága 110 cm. a szélessége 60 cm, a mélysége 41-42 cm.

Ez nem egy mai darab, mert a barátaink nagyszüleinek a polgári lakását fűtötte, de kb. 15 éve már nem volt használva, mert gázra tértek át, ezért is nem tudunk róla semmit.

Amit látok, az az, hogy a dupla falú, a rostély az öntvény, a tűztér pedig mintha sínekben lennének keskeny samott(?) téglák, amik fehérek, nem kormosak.

Az üvegét sima meleg vízzel gyönyörűen meg lehetett takarítani, az is hibátlan.

Ahogy elnézegettem, nekem az eredeti Wamsler kandallókra hajaz,(nem az SVT-kre) de ilyen régiről nem találok képet és az ajtajának a nyitója a valóságban hengeres, a képeken meg lapos. Amellett ezen 6 levegőztető bogyó van, ilyennel egy képen sem találkoztam.

Gyakorlatilag azt hiszem nem kellene érte fizetni, csak úgy adnák, ha tudjuk használni.

Amibe nekünk kerülne az a szállítás, emeletről le+ 60 km ide + magasföldszintre fel + 60 km. vissza.

2018. márc. 3. 16:37
 4/8 A kérdező kommentje:

... nem 2g, hanem 2q.:)

Elütöttem.

2018. márc. 3. 16:39
 5/8 A kérdező kommentje:

Leginkább erre hasonlít, de mégsem ilyen.

(ajtónyitó, szellőztetők)

Ez egy SVT-Wamsler KF 198-L 8 kW-os kandalló, ami vegyestüzelésű

[link]

2018. márc. 3. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy fatüzelésű kandalló. Ilyesmi van nekünk is. Ez nem kokszkályha.
2018. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor vídd haza! Régi polgári lakásba anno nem vettek meg minden sz@rt,csak minőséget.

Ha van kocsid+futód,megvan 3~4ezerből,ha szállítókkal,-akkor húzós,de szerintem 20 futja.

A legócskább legkisebb lmezkandalló 30~35k.


Ha az én lehetőségem lenne,legkésőbb hétfő este már nekem ontaná a meleget.

2018. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Ezt fogom tenni!

Csak sajnos az autón nincs vonóhorog, így az utánfutó nem lehetséges. Valahogy csak megszervezem majd, mert ha pénzért vennék valamit, azt is el kellene szállítani valahogy.

Köszönöm mindenki segítségét, hasznos volt!

2018. márc. 4. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!