Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy melegszik fel a víz?

Hogy melegszik fel a víz?

Figyelt kérdés

Igazából sosem értettem: mikor megnyitom a csapot, mindig hideg víz jön (kivéve persze, ha előtte rövid idővel meleg víz folyt) egy kis ideig, max fél perc lehet. Ezután jön rendesen a meleg (akár forró) víz. De hogy lehet, hogy ilyen gyorsan felmelegszik? Hiszen akármeddig is folyik (pl fürdés), sosem lesz hideg (ha nem tekerem át hidegre), így gondolom nem az van, hogy tart x litert felmelegítve.


Remélem érthető a kérdés, még ha kicsit furcsa és érdekesen (parasztosan/hozzá nem értősen) is van megfogalmazva! :D Köszönöm előre is!



2018. márc. 4. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Családi házaknál két lehetőség van. Vagy egy bojlerben melegítesz valamennyi vizet 60-200 liter és a bojler egy érzékelővel méri a víz hőmérsékletet. Ha lecsökken a vízhőmérséklet mert kiengedted a meleg vizet a bojler tartályából és hideg víz került a helyére, bekapcsol a fűtés.

A másik lehetőség az un. átfolyós vízmelegítő. Amikor megnyitod a melegvíz csapot akkor bekapcsol a kazán és felmelegíti a rajta átfolyó vizet.

A lakótelepi rendszerek is hasonlóan működnek de nagyobb kapacitással központilag fűtik fel a vizet, hogy mindenkinek jusson.

Először azért jön hideg víz a csapból, mert kihűlt a csőben. Amikor kifolyt a kihűlt víz, megérkezik a kazánból a meleg víz. Amikor rögtön meleg víz jön annak még nem volt ideje kihűlni.

2018. márc. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod a saját házadban lakásodban mi biztosítja a melegvizet?
2018. márc. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Varázslat.
2018. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
#1 A villanybojler nem akkor kapcsol be, amikor kiengeded belőle a meleg vizet, hanem amikor a központi automatika bekapcsolja.
2018. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Danika, ne beszélj bele a felnőttek dolgába!


Simán lehet 24 órás áramra is kötni a bojlert, csak drágább az üzemeltetése.

Vezérelt áramról olcsóbb, csak akkor úgy kell méretezni, hogy az egész család kényelmesen lefürödhessen a tárolt forróvíz mennyiséggel.

2018. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Danika te miről beszélsz ?

Van a bojlerben egy bimetál kapcsoló aminek a kapcsolási pontját bojler alján található tekerővel lehet állítani.

A bimetál egy olyan ostoba jószág amelyik hőmérséklet hatására változtatja az alakját és ezáltal kapcsolja a fűtőszálat. Ha hideg a víz hideg a bimetál elgörbül és bekapcsol. Amikor elég meleg a viz meleg lesz a bimetál, visszagörbül, kikapcsol. Egyszerű mint a faék, csak nem a facen kell ismereteket szerezni.

2018. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1#, 5#, 6#: köszönöm szépen!

2#: A kérdést nem tudom értelmezni, hiszen nincs lakásom. Tizenéves vagyok, szüleimmel élek.

3#: huhh, eddig én is valami ilyesmiben hittem, de most már tudom :D

+ ráadás: Kedves csipkebogyóvessző, köszönöm a privát üzeneted, miszerint "Hülye vagy, mint a fokhagyma, fiam!". Ezúton is köszönöm a bókot, valamint azt, hogy ma már azt is megtudhattam, hogy a fokhagyma hülye :)

2018. márc. 4. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
#6 Akkor az miért van, hogy még akkor is csak órák múlva kapcsol be a bojler, ha már hideg víz folyik belőle? :)
2018. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#5 Flegma, de leírta a dolgot.
2018. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Danika keversz két dolgot. Ha a bojler vezérelt áramra van kötve csak akkor fűthet ha van áram. Ha nincs áram hiába kapcsol a bimetál amikor érzi hogy fűteni kéne áram nélkül nem megy. Amint megjön az áram indul a fűtés.

Ellenkező esetben ha van áram de már nem kell fűteni a bimetál kikapcsolja a fűtést a beállitott hőmérsékleten.

2018. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!