Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki infra...

Van itt valaki, aki infra fűtést használ nagyobb családi házban?

Figyelt kérdés

Ami érdekel: beruházás, és üzemeltetési költségek.

Köszönöm.


2018. márc. 4. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Nem ház csak lakás. 68m² 10 éves.

Felettem lakó német néni infrapanellel fűt. Tavaj 580'000Ft volt a villanyszámlája.

Nekünk gázzal, alatta lévő lakásban 150000.

2018. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szent Ég! :O Az azért nagyon-nagyon sok!Szegény néni, lehet fázós, és nem elég neki a 21 fok :/ De az akkor is rengeteg pénz havi szinten!

Akkor jól számoltam, én kb. havi 80-ból jönnék ki...Nekem ez sok :/ Akkor marad minden egyelőre a régiben.

Köszönöm a választ! :)

2018. márc. 6. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
21 nekem se lenne elég :D 24-re szoktam tenni, az már kb. jó
2018. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
54%

Olvasgatom a topikot és ennyi baromságot kevés helyen láttam. De a legrosszabb, hogy olyan emberek akik magukat 100 éves tapasztalattal és/vagy szakmai tudással ruháznak fel, miért vernek át ennyi embert? Mert nem értenek hozzá, vagy ennyire gonoszak, vagy csak az érdekük kívánja?

- a kereskedők leírása a mindenféle nano technikáról amit a NASA ,meg isten tudja ki fejlesztett, ez sima hazugság (a reklám sajátossága). Ez egy koreai termék, ők találták ki, szabadalom védi, bárcsak ennyi eszünk lenne a nagy pofánk helyett. Ez siralmas, olyan mintha sorosoznának.

- az infra fény, meg a nap az is baromság, ez egy fekete sugárzó, széles infra spektrumban, próbáljuk megmérni, mert NAGYON fontos adat lenne. Nem egyszerű, de fontos mert az infra tartományt is több szeletre osztják és van ami ha nem is káros, de haszna semmi. Arra persze ez a sok kereskedő nem vette a fáradtságot hogy ennek utána nézzen. Megkerestem az az első 10-20 at amit a google dob, még azt sem értették amit kérdezek.

- az inverteres klímás emberek is jó lesz ha csomagolnak mert orbitális baromság amit beszélnek és bazi nagy csönd van arról amiről beszélni kellene. Bazi nagy csönd. Tessék sorba venni, légszennyezettség, ár, fogyasztás, -15 fok, zaj, légáramlás, erről miért nem esik szó?

- minden egyéb elektromos fűtés is csomagoljon, mert össze sem lehet hasonlítani. Az elektromos fűtés rendszerek a hagyományos fűtést modellezik azoknak a gyermek betegségeivel és egy csomó baromsággal. Az ablakot fűtik, a felső 1 métert fűtik, az elektromos padlófűtő rendszerek vesztesége, döbbenet.

- baromság az intelligens, meg X. generációs fűtés, ezt nem lehet mérni, max a fizikai jellemzőit. De egy szabályozott rendszerben ezek fel sem merülnek, mert a film termosztáttal van vezérelve, az okos ember nem padlóba szereli, ez a lusta szerelő istene. Nem is olvastam utána mert a kereskedők rizsája valami esztelen ámokfutás. A legfontosabb az én szempontomból a film túlfűtes egyes helyeken, ez nem játszik a mennyezeten, a teljes felületű fűtést észleltük hőkamerán, de ez nem ér dupla pénzt, hisz a hőátadó felület elteríti.

- hőtükrös polifoam? Ez komoly? ennyire futja uraim?

- ami igaz; az infrafilm olcsóbb fűtés mint a lopott fa

- ami igaz; a legolcsóbb beruházás

- ami igaz; szabályozható a végtelenségig pár forintból

- ami igaz; kényelmes

- ami igaz; tiszta és zöldebb mint bármi

- ami igaz; a mai tudásunk szerint alacsony a karbantartás

- ami igaz; nagyon egyszerű szerelni, barkács szakkör

- ami fontos; szigetelés, szigetelés, szigetelés, mennyezet, mennyezet, mennyezet, szabályzás, szabályzás, szabályzás. ENNYI! A többi rizsa, lehúzás, átverés, szenny, cigányság, hazugság vagy orbitális hozzá nem értés. Igazán azt nem értem, hogy képesek ezek a szerelők és kereskedők más emberek szemébe nézi ennyi szemét után? Ennyire ocsmány irányba megy ez az ország?

- Mértük 4 hónapon keresztül, nem magam elé beszélek. Ősszel elkezdjük mérni a padló verziót is.

2018. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!