Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hallott-e valaki arról, hogy...

Hallott-e valaki arról, hogy a Kínából származó öntött vas edényeknél nem kizárt, hogy esetleg sugárszennyezett anyagból készültek?

Figyelt kérdés
Egyszer olvastam erről, de most nem találom. Van ennek valami realitása? Olyasmit olvastam, de nem emlékszem mennyire komoly oldalon, hogy ott minden hulladékvasat felhasználnak erre, akár az atomreaktor védőburok, hajó, bármi.

2018. márc. 5. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Atomreaktor védőburkát nem hinném.
2018. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sugárzó anyagokat viszonylag könnyű felderíteni a határokon. Én inkább amiatt aggódnék, amit kispórolnak belőle. /ötvöző elemek/
2018. márc. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt olyan asztal9s székesfehérváron, aki a 90es években azért halt meg, mert az oroszoktól olcsón szerzett fája radioaktív volt... amúgy nem egyből halt neg, ki tudja hány családban, hány házban vannak ott a mai napig a rákot okozó munkái...

Sajnos ez benne van a pakliban a leellenőrízhetetlen alapanyagoknál..

2018. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű leelenőrizni egy sugárzásmérővel.

[link]

2018. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na most ezért az egy cuccért nem tudok több tizezerét egy sugárzásmérőt venni,de jó ötlet. Nincs olyan hely, ahová el lehetne vinni leméretni?
2018. márc. 6. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Repülőtéren beteszed a bőröndbe. Feladáskor ingyen lemérik :)

De hidd el, hogy a nagy EU kikötőkben van sugárkapu, egy konténernyi edény közül ha egyetlen egy sugároz, azonnal kiszűrik.

Műszeresen nagyon jól mérhető.

2018. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!