Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a strangcsere...

Hogyan zajlik a strangcsere egy panelházban?

Figyelt kérdés

Annyit tudunk, hogy a jövőhéten 8-10-ig nem szabad vizet használni, valamint minden nap egy-egy strangvonalat fognak cserélni 8-18 óráig, amikor az összes érintett lakásnak nélkülöznie lell a vízhasználatot.

Valóban fognak tudnak végezni 10 lakással 1 nap alatt? Ez azt jelenti, hogy max. 1 órát fognak a lakásokban dolgozni a szakemberek vagy egyszerre több lakásban dolgoznak? Vagy számítsunk esetleg több napos csúszással? Nagyon nagy kosszal jár?

(2 hós babámmal vagyok itthon és gondolkozunk rajta, hogy a férjem szabadságot vegyen ki, de tartunk tőle, hogy nem fogják tudni tartani a menetrendet a munkások és lutrira nem maradhat távol melóból.)



2018. márc. 16. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Felesleges szabadságot kivenni, egyáltalán miért kellene?

Nem ő fogja csinálni, hanem a szakemberek akiket megbízott a ház közös képviselője...

Csúszás lehet, számolj úgy, hogy egy napig nem lesz víz, de estére tuti visszakapcsolják. A koszolás meg relatív, meg attól is függ, hogyan van elburkolva nálad. Nálam sima farost lap volt, az nem volt gáz leszedni, visszaszegelni, most gipszkarton fal van helyette, na az koszosabb lenne elbontani, visszarakni.

2018. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért venne ki szabadságot, mert akkor a babával máshol töltenénk azt a napot, hogy tudjon aludni.
2018. márc. 16. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajajj, nem irigyellek. Mesélek, hátha segít. Nálunk kicserélték a szennyvíz strangot, csak ez négyemeletes ház.

Következő volt, reggel nyolckor elzárták a vizet. (Mondjuk az egyik melós ott állt mellettem és azt mondta, lehúzhatom még a wc-t - volt benne vmi szemét - hát nem kellett volna).

A wc csészét lekapták, és ilyen légkalapács szerűséggel fúrták át a födémet. Tehát lett egy lyuk a budi helyén, amely elég tekintélyes volt, később leláttam egészen a másodikig. Ezt a folyamatot csinálták végig a szinteken. Több ember csinálta, nyilván minden légkalapácsolástól zengett a ház, pisilni azt vödörbe, a szobában... pár napig, ugyanis nyitott födémmel napokra ott hagytak bennünket a p.*csába mert a munkaidő az lejárt, és hétvége jött... úgy hagytak ott, hogy nekem csepegett a víz a csőből, nem vettem észre, a földszinten a strang pedig a villanyórára nyílik...

Szerintem eleve két napig csinálták az egészet, majd otthagytak, majd rakosgatták vissza a wc-ket.

Attól függ hányan csinálják, de hogy egy nap alatt kibontják, berakják az új csövet, és ráteszik a wc-t is, egy tíz emeletes házban kb. 30 munkást igényelne legalább. A fúrás és az új wc csésze közt ugye bedugdossák az új műanyag csöveket. Ez elvben gyors lenne, de ugye ezeket illeszteni kell. Minden anyagot felhordani. Amikor be vannak rakva az új csövek, akkor visszabetonozzák a födémet. Nálunk b*dös lusta d.sznók voltak, (remélem olvassák és magukra ismernek, de nem valószínű, mert itt egy koszos részeg banda volt), szóval a födémet úgy "betonozták" vissza, hogy a padlón, meg az alsó szint plafonjánál van egy réteg beton, közte pedig hungarocell és purhab van. :O Fele lett a hangszigetelés, de az végül is nem lett zavaró.

A sima betonozás két nap lenne, ha fullon beton lenne, mert annak tovább tart megkötni. Ez így egy nap. Ez után teszik rá az új budit.


Nagyon nagy kosszal jár, mert szétfúrják az egész födémet. Nagyon nagy zajjal jár.

Alapból 3-4 nap tuti kell hozzá. Én tévedjek inkább, neked legyen szerencséd, ha már nekem nem volt.

Két hónapos babával költözz haza egy hétre anyukádhoz, vagy anyóshoz, férjed vegyen ki szabit, meg a szüleitek segítsenek azzal, hogy felügyelik a melósokat, ha nincs annyi szabi, és el is húzódhat. Szerintem.

A baba ne maradjon otthon, semmiképp, legalább napközben, de ha meg tudod oldani, hogy pár napra elköltözz vele, akkor már estére felesleges visszavinni szegényt.

2018. márc. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocsánat, annyiban, hogyha panel, ott a fal mögött megy a vízvezeték, és ezért lehet, hogy gyorsabb. Ebbe beleszaladtam. De gondolom egy panelfürdőszoba már nem úgy néz ki mint húsz éve.

Akkor valószínűleg pár momentum kimarad abból amit írtam, de két napra azért szerintem számolni kell.

Sorry a tévedésért.

2018. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Neszmélyi-igmándi?
2018. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Leírom a tapasztalataimat, hátha más is erre téved.

Úgy gondolom, hogy marha szerencsésen megúsztuk a jó szomszédoknak és a kiváló szakembereknek köszönhetően!

(Végül maradtunk a babával, mert orvoshoz is kellett vinni, és a férjem vett ki szabit. A mosdóba járást, kézmosást a szomszédban intézhettük - akik majd az ő strangcserés napjukon hozzánk jönnek természetesen.)

A hátfalat mindenkinek magának kellett megoldania. A miénk nincs beépítve, ezért a férjem pár perc alatt leszerelt mindent.

8-10:30-ig a szakemberek a 10. emelettől lefelé indulva eltávolították a csöveket lakásonként. Ez a folyamat járt zajjal és porral, de kérték (!), hogy szereljük vissza a mosdó ajtaját, hogy ne koszolják tele a lakást, így kb. 0,5 m2-en dolgoztak.

Amikor ezzel végeztek, akkor lentről indulva tették a helyükre az új csöveket (hideg, meleg, szenny). A 6. emeletre 16 óra körül értek. Ez is zajjal járt, de nagyon gyorsan dolgoztak. A vízpróba 19 órakor volt. (Tehát hiába tervezték 6-kor befejezni a munkálatokat, nem dobták el akkor a szerszámaikat és hagytak minket víz nélkül, hanem becsülettel befejezték mind a 10 emeletet.)

A koszolás tényleg tök relatív. A csövek helyén volt egy rakás limlom, amik a felsőbb szintekről potyoghattak be hozzánk. Az kitett egy adag szemetet, illetve igényelt a lakás utána egy alapos felporszívózást, illetve a mosdó kitakarítását.

2018. márc. 22. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
3, vagyok, irigyellek :). A mienk téglaház vastag falakkal :(.
2018. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!