Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek mi a tapasztalata az...

Hargitai János kérdése:

Kinek mi a tapasztalata az ablakra szerelt higroszabályzású szellőztetővel kapcsolatban? Illetve mi ennek a dolognak pontosan a működési elve?

Figyelt kérdés

Néminemű pára lecsapódási és penészedési gondom van a lakás egyes részein.

Odáig már eljutottam hogy a higroszabályzású lég bevezető/szellőztető megoldás lehet. Csak nem igazán értem a dolog működését, illetve gyanítom, hogy csak egy ilyen az ablakon még önmagában kevés.

Mert ha annyi pára van a levegőben hogy folyik le az ablakon, ezt érzékeli a kis kütyü és kinyílik, enged be egy kis friss levegőt, vagy ha fordítva működik akkor kienged egy kis párásat, De csak nem csinál vákumot vagy túlnyomást egymaga a lakásban. Tehát Valahol lennie kell még egy elszívónak vagy befúvónak, hogy normális szellőzés alakuljon ki, és valóban távozzon a pára.

De erről nem nagyon írnak sehol hogy minek kell még meglennie a higroszabályzós lég be vagy kivezető mellett, és annak milyennek kell lennie. Vagy én vagyok rossz nyomon, és tévedek.

Szóval hogy is működik ez igazából?



2018. márc. 20. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hol van a penèsz? Sarkokból nem jön ki egyszerűen.

Úgy működik ahogy írod. De alapból nem nyújt átszellőzèst, mert ahhoz több kell.

Kèszítenek rendes lègcserès szellőztetèst, tervezèssel. Ezzek valóban jók. Lakás pára èrzèkelővel, beszívö nyílásokkal ès elszívó ventillátorral. Fürdő, konyha, wc elszív, szobákba beszív. Úgy helyezik el, hogy átjárja a helyisègeket a cserèlt levegő. Ezek vègleges, jó megoldások; persze nem olcsó, de tuti. [link]

2018. márc. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a fent linkelt céggel csináltattam az aktív szellőztetést, csak ajánlani tudom, azonnal megoldódott a probléma. Nálunk az volt a gond, hogy pici lakás, egy oldalon lévő ablakokkal, és még nyitott ablakkal se szellőzött átt. Kifúrtak egy tűzfalat, ablakba szellőző és egy ventillátor egy másik falra, így végre elindult a légáramlás. Nem volt olcsó, de csak ez oldotta meg a penészt/párát.
2018. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az elektromos páramentesítő (40-50 ezer forintos Aldis) hozott megoldást és a napi 2-3-szori 5-10 perces kereszthuzat. Jellemzően télen volt csak gondunk és az is egyértelműen csak a leghidegebb időszakban, ami nem mosás-teregetés kompatibilis. Van ruhaszárító funkciója, amióta ezt használjuk, sehol nincs penész.

A leghidegebb reggelekre szó szerint folyik a víz a műanyag ablakokon.

Automatára van állítva a páramentesítő, csak éjszaka nem megy a pihentető alvás érdekében.

Ezekről a rés szellőzőkről nem hallottam jót. Sokan azt mondják, hogy szellőztet ha kell, ha nem, visszaadja a régi, "húzó" ablakok feelingjét, amitől nincs komfortos érzetük és a fűtést sem érzik olyan hatásfokúnak.

A fürdőben a régi lakó penészét pedig elég gyorsan megoldotta egy időkapcsolós szag/pára elszívó és a fürdőszoba ajtó nyitvatartása zuhany után...

2018. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat, egy kritikus sarkunk van, meg 2 enyhébben penészedő rész.
2018. márc. 21. 12:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!