Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 2 személyes háztartásnak,...

Egy 2 személyes háztartásnak, mekkora villany bojler kell zuhanyzáshoz? Én 50 L-es ariston Velis WIFI-s bojlerre gondoltam, de nem tudom elég e ez a kapacitás 2 embernek. Gyereket is szeretnénk majd, de nem most!

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
Hajdu 50 l es,magyar gyártmányút vegyél .
2018. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Nem veszek helyigényes, ronda, olcsó szart... bocsi. És nem, nem azért mert magyar...Amúgy a kérdésemre is kérhetek egy választ? 50L elég? Csak mert, nem azt kérdeztem milyen márkát vegyek.


[link]

2018. márc. 20. 16:40
 3/26 anonim ***** válasza:
Nekem is Ariston van. Igen intelligens megoldás az Ariston modell és a Hajdú bojlertől lényegesen kevesebb a fogyasztása a hátránya,hogy nem tudod saját kezüleg megjavítani.A Hajdú bojlerből leengeded a vízet,kicseréled az anódokat,új tömítéssel jó egy évig elvan,ha kemény vizetek van. A párod is zuhanyozik vagy uszonyokat növeszt a kádban? A garancavállalás keretén belūl az Ariston esetében a 7 év alatt kifizeted a termék árának a 150-170%-át! Jobban jársz ha 3 évente kidobod és veszel modernebbet.
2018. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább 100 literest ajánlanék.
2018. márc. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%
3-as vagyok csak elnyomtam valamit:elvileg elég a kapacítás. Az Ariston megjegyzi mikor használtok több meleg vizet és arra felkészül.
2018. márc. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Én sem tervezem örökké. szerintem ezek a gépek sem arra születtek hogy 20 éveket kihúzzunk velük mindnféle gányolással. Megértem ha valakinek nincs pénze, de nyilván 5 év alatt egy csere ezekre ráfér, ahogy az autóját is lecseréli az ember 5-6 évente ha van rá lehetősége. akkor még eltudja adni jó áron és a hozzá gyűjtött pénzből vesz másikat.


ez csak egy kis kitérő volt. Amúgy mindenki zuhanyzik nálunk. A párom is. Nincs is kádunk, nem is szeretnénk. Egészségtelennek tartjuk. Annyit árulj el, hogy akkor ez úgy működik, hogy beprogramozok egy időt és akkor ad vizet, addigra készül fel, vagy csak öntanuló módon lehet ezt elérni nála? Mert pl reggel 7:00-ra kéne meleg víz, délután pedig akkor amikor kedvem van, vagy éppen hazaérek.De a wifi ezt gondolom megoldja. Csak akkor működik az egész rendszer amíg melegít? vagy folyamatosan tart egy bizonyos hőfokot? Gondolom azért energia hatékonyabb, mert nem mindig működik csak amikor kell, vagy tévedek?

2018. márc. 20. 17:13
 7/26 anonim ***** válasza:
60%
Ketten vagyunk, "sima" 50 l-es Bosch bojler, elég. Semmi elektronikus intelligencia vagy wifi, de még sose fordult elő, hogy ne tudtam volna lezuhanyozni mert nem volt melegvíz.
2018. márc. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%

Én autóban sem azt nézem,hogy külsőleg milyen szép .

Nálam a megbízhatóság,tartósság,üzem biztonság a fontosabb .

Attól ha egy másik márka csili-vili,még nem biztos hogy jobb is .Mennél több akármivel van felszerelve ,annál több a hiba lehetőség.Igaz,a szerelőknek,és a gyártónak is meg kell élni .Nézz már vissza magad mögé,hány éve gyártják ezt a márkát,mert ez már bízonyitott.A külföldről behozottak a választékot bővitik .

Természetesen olyat veszel ami neked tetszik,illetve amiről az eladó meggyőz,hogy az a legjobb .

1 voltam

2018. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kedves első, szerintem már tudtomra adtad a legelső semmire sem jó válaszodban, hogy te mit szeretnél venni. Megint megkérlek arra, hogy ha nem a kérdésemre tudsz válaszolni, ne firkálj többet! Az, hogy itthon mi az elterjedt, még nem jelenti, hogy a nem magyar gyártmányú termék az "szar", pusztán mert itthon még nem fogalmazták. Nem csak a külsőről van szó, ahogy írtam ez egy wifi-s gép, de már megint itt mentegetőzöm előtted, amikor a kérdés sehol nem erről szólt... Nem azt kérdeztem hogy milyen bojlert vegyek, hanem hogy 50 literes tartály elég e. A magyar gyártmányú hajdúd-hoz vehetnél egy magyar értelmező kéziszótárat is! Amúgy te kezdted, én folytattam, de most én itt abba is hagyom. Tehát a kérdésem:


"Egy 2 személyes háztartásnak, mekkora villany bojler kell zuhanyzáshoz? "


Kedves L.. István!


Nagyon szépen köszönöm az információt, szerintem ezek után nyugodt szívvel megveszem az 50-est. :)

2018. márc. 20. 17:57
 10/26 A kérdező kommentje:
Amúgy a mosógépem Bosch és rendkívűl megbízható. Nagyon jó márka! Ha ők gyártanának hasonlót, akkor elgondolkodnék azon is!
2018. márc. 20. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!