Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy árván maradt gyermek,...

Egy árván maradt gyermek, hogy tudna lakáshoz jutni?

Figyelt kérdés

Nos, én 19 éves vagyok. Viszont még középiskolába járok, mert a szüleimet elvesztettem még akkor mikor középiskolás lettem, és ezért 2x megbuktam, mert egyszerűen nem ment a feldolgozása annak, hogy ők nincsennek többé.(tudom, ezt sokan szégyennek tartják, de nem tehetek róla, ez így alakult..) Viszont mostmár hogy jövőre érettségizek, illetve hogy elmúltam 18 éves lakást kellene szereznem, de nekem nincs annyi jövedelmem, hogy lakást tudjak venni, mert csak árvaságit kapok. Igaz, keresgettem nagyon sok helyen hétvégi munkákat, de sehol nem volt, vagy csak Budapesten, de az meg tőlem olyan messze van, hogy az sehogy sem lett volna ideális. Így meg nehéz ebből a kevés pénzből fenntartani is magam, iskolába is járni belőle.. Akkor ti hogyan oldanátok meg a lakás vásárlást, ha mondjuk elég kevés pénzetek van? Ha senkitek sincs, aki segíteni tudna?

Annak a válaszát is szívesen meghallgatnám aki hétvégente végezhető munkát tudna ajánlani, mert akkor legalább több pénzt is össze tudnék gyűjteni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 21. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem... Most hol laksz? Szüleid öröksége? A házuk?
2018. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nos az ő házuk a banké lett, mert hitelt vettek fel, de nem törlesztették.. Most a barátommal, vagyis a barátom, az anyukája, és én lakunk egy háztartásban. Mert az anyukája volt olyan rendes és befogadott addig még nem jövök egyenesbe.
2018. márc. 21. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy tudsz lakáshoz jutni mint egy nem árva. Sajnos felnőttként már nem számít hogy árva vagy-e vagy sem, nem kapsz több támogatást. Max egyetelem van még némi támogatás, de abból nem lehet megélni, dolgozóként viszont ugyanolyan kategória alá esel mint akiknek még él mindkét szülőjük.

Dolgozni kell és abból félretenni, lakástakarék, hitel, csok stb., a te esetedben az lenne a legjobb ha külföldre mennél pár évre és ott elég sokat félre lehet tenni, majd otthon venni egy lakást.

2018. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem akarlak elkeseríteni, de még munkához sem, nem ám hogy lakáshoz ...


Pár éve munkahelyen ismertem meg valakit akinek anyja apja meghalt, huszonéves lány volt. Nem talált volna egy rendes albérletet, főbérlővel együtt, szerintem már rég meghalt volna ő is. Normális ruhája sem volt, sokszor a főbérlő adott neki cipőt, kabátot, a sajátjából. Mikor a cég megszűnt, munkanélküli lett, volt, hogy naphosszat az utcán csövezett. Ma ingázik, másik megyében talált munkát és albérletben lakik mindmáig.

2018. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy mint bárki más, akit nem tudtak támogatni a szülei. Nem 19 évesen.

Kemény munkával 30 éves korunkra vettünk hitelre (!) lakást a párommal.

2018. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván minimum hogy dolgozni kell hogy bármi féle esélyed legyen lakásra házra. Elmész egy olyan helyre dolgozni amely boztosít ingyen szállót. Ógy 50 bl ki lehet jönni havonta mivel sok cég még napi egy étkezést is biztosít ingyen. Így már nincs más dolgod mint három évig félreraksz havi 100 ezret és már üegvan az önerő. Aztán veszel egy szerényebb házat. Sok munkatársam így csinálja. Mostani kolegám 5 éve élnek együtt barátjával egy szobában egy szállón. Mivel ketten lefoglalnak egy szobát így ők 15 öt fizetnek fejenként havonta a szobáért egyébként ingyenes. Most spóroltak össue úgy 5 millát önerőre. Vettek is egy kertesházat hotelre.
2018. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
önkormányzatnál vagy valami hátha van valamilyen szociális támogatás.
2018. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

Ha állami gondozásba mennél, akkor egyetem végéig lakhatnál ott, és a végén kapnál egy életkezdési támogatást, az lehetne a kezdőtőkéd.

Ha van barátod, akivel összeköltöznél, és ő a szüleitől tud kapni kezdőtőkét, ketten együtt már el tudtok indulni. Falvak olyanok is vannak, akik letelepedésért cserébe házat adnak.

Más rokonod él?

2018. márc. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19 évesen nem mehet állami gondozásba.
2018. márc. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Hogyne mehetne? Van, aki 25 évesen állami gondozott, mert nappali egyetemista. Még önkormányzati gyámja is lehet.
2018. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!