Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok vannak szabályok?

Nálatok vannak szabályok?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést kifejtem kicsit bővebben, bocsi, ha kicsit hülyén fogalmazok, és ha hosszú lesz. Házat szeretnék vásárolni. Nálatok milyen otthoni szabályok vannak, amiket be szoktatok tartani, vagy mi az alap amivel meg lehet őrizni egy ház tisztaságát. Teszem fel az, hogy elpakolunk magunk után, kidobjuk a szemetet, stb egyértelmű, de ezen felül. Gondolok ilyesmire, hogy ha hazaérünk, egyből átöltözünk itthoniba, stb. Vannak akiknél vannak bizonyis szabályok, megszokások? Válaszokat előre is köszönöm

2018. márc. 24. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Van egy-két szabály, hogy ne uralkodjon el a káosz. Ha valaki elővett valamit, amivel dolga volt, akkor azt a munka befejezése után pakolja el. A szennyest ne hagyja széjjel, mert ami nincs a szennyestartóban, az nem lesz kimosva, veheti fel koszosan.

Főzés és kajálás után pakoljon el maga után, mosogasson el és tegye rendbe a konyhát. Ez valahogy mindig elmarad és több idő, mint maga a főzés.


Egyébként a munkamegosztás a kulcsszó. Mindenkivel szemben korosztálya, szabadideje szerinti elvárás a közös munkában. Senki nem szeret más helyett cseléd lenni. Ha ez működik, akkor nincs gond. Ha csak egy személy van, aki sunyít állandóan, akkor előbb-utóbb veszekedés lesz.

2018. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nálunk nem volt soha semmilyen szabály a házban, de így, hogy egymagam házat veszek, és édesanyámat, és a családomat odaköltöztetem, szeretném ha egy minimális szabályrendszer lenne, hogy minél tovább újbak lehessen mondani a házat.
2018. márc. 24. 12:40
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!


Hozzám csak titoktartási esküt aláíró személyek jöhetnek be. Valamint alá kell írnia egy dokumentumot, hogy hozzájárul a vizsgálatokhoz. Belépéskor más dokumentumot is alá kell írnia, de erről majd később.


AVB-védelmű lakásomba csak dupla zsilipelés után lehet belépni. A kívülről jövők először vegyszeres, külső tisztításon és fertőtlenítésen esnek át, valamint MRI-vizsgálat segítségével meggyőzödök arról, h testüregeikben nem akarnak-e valami tiltott eszközt behozni (tiltott eszköznek minősül: minden). Ezután szerológiai vizsgálat következik: antitestek jellemzően egy fertőzésre történő válaszként idegen fehérjékkel szemben illetve saját fehérjékkel szemben (autoimmun betegség) alakulnak ki. Ha valaki hozzám jön, ismernem kell a fertőzöttségi előtörténet, nem?! Ezután műszeres vizsgálat következik tápcsatornájában is. Ha minden fiziológiai vizsgálaton átesett, akkor az alapos és gyors mentális teszt következik. Egy testileg egészséges ember is lehet veszélyes rám, ugye? Ha minden vizsgálaton átesett, és nem bukott meg, robotjaim besegítik a látogatóterembe. (Hogy mi történik azokkal, akik megbuknak egy vizsgálaton, nem részletezném. Azért lakom a tengerparton, hogy az ilyen apró bakik elrendezése ne legyen probléma.)


Látogatás természetesen saját ruhában nem történhet. Erre a célra ún. Tyvek-ruhák vannak rendszeresítve. Egyszer használatosak, de ezt, gondolom, nem kell említenem.


A látogatóterem egy 2x2x2m-es, colos vastagságú, ütésálló detektívtükörből készült doboz, limitált oxigénellátással és kellemesen hűvös klímával. A kabin persze úgy van kialakítva, hogy abból a külvilágba kerülhessen csak levegő, hozzám nem.


Látogatása után a látogató összes, elképzelhető nyoma és saját memóriája egyaránt törölve lesz. Értelemszerűen a látogatásáról készülő hang-, kép- és biometriai adatait tároló fájlok elemzésen esnek át, különös tekintettel viselkedésre és metakommunikációjára nézve. A fájlok titkosítás után archiválva lesznek. Élő, de elkábítás után még szendergő testét robotjaim a belépési dokumentumban megjelölt helyre szállítják.


Nálam ilyen szabályok vannak.

2018. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Húúúú, hármas, nagyon ütős anyagod lehet! :)
2018. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

hármas vagyok


Nem használok tudatmódosítókat. Amire te gondolsz, azt sci-fi irodalmi érzéknek hívják :D

2018. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyenek alap dolgok szerintem. Sarat nem hozunk be,ha meg mégis akkor takarítás.Papuccsal a szőnyeges szobarészekre nem megyünk be(bár a szőnyeg maga elég poros, ritkán takarítjuk, úgyhogy sok értelme nincs,csak koszos lesz a talpunk.)

A 3.hsz nagyon bejött :D

2018. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Hármas, csodállak, hogy ennyi energiát belefeccölsz egy válaszba, de megérte, szuper :D


Kérdező, nem, nálunk nincs szabály, max. józan ész. Kedvenc családi államformám kb. a demokrikus anarchia, némi diktatórikus felhangokkal a részemről és ez remekül működik. Ketten lakunk itt, mindketten elég lusták vagyunk, de rendes emberek, akik nem akarunk rendetlenségben, piszokban élni, ha nem muszáj, tekintettel vagyunk egymásra s nem lőcsöljük rá a saját feladatainkat a szerettünkre. Plusz, ami még fontos, hasonló szintű rendet és tisztaságot várunk el (enélkül gond lenne). Plusz általában utáljuk a szabályokat, viszont arra bizonyos helyeken szükség lehet.


A magunk után elpakolás alap. Az pedig nem fog változni, hogy a párom elfelejt pár dolgot elpakolni. Maximálisan jót akar, de ilyen a memóriája. Némi toleranciára szükség van, mert szabályokkal vagy azok nélkül sem lesz mindig minden elpakolva, ez irreális elvárás nálunk. Engem amúgy irritál az ilyesmi, de mivel tudom, hogy nem tehet róla, s nem nagy dolog, túlélem :)

Itthoni ruha az van, már csak kényelemből is. Nem dobálunk szét dolgokat, mert miért tennénk? Igyekszem elmosogatni, de az necces, hihetetlen mennyiségű mosatlan van és nem állok ott egy órán át.

A szemeteket (3 kupac van, ebből egy komposztálandó) rendszeresen kiviszi, aki épp meglátja. Nekem nincs kedvem, így ez nem én szoktam lenni, viszont én mosogatom el a mosatlan zömét. Ezek így kialakulnak, de ez már a munkamegosztás körébe tartozik, bár összefügg a szabályokkal... A munkamegosztásnak sincsenek nálunk tőlünk eredő szabályai, csak úgy kialakult menet közben.

2018. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

"Amire te gondolsz, azt sci-fi irodalmi érzéknek hívják"


Király! Könyvet, vagy novellát írtál már? Szeretem a sci-fi irodalmat :)

2018. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%

Leveszem a kinti ruhát és megmosakszom (kéz, száj), már csak mosott kézzel nyúlok bármihez otthon.

Nem használom otthona mobilt, hiszen kb. ugyanolyan mocskos, mint a pénz, buszkapaszkodó, stb. be sem viszem a szobába. Ha mégis használom, kezet mosok utána ugyanannyira, mintha az utcáról jöttem volna be, vagy pénzt számoltam volna. Hacsak a lépcsőházba megyek ki, a lifttel megyek vagy postaládázom vagy szemetet viszek le, akkor is ugyanez a protokoll. Vannak a kinti meg a benti holmik, nem keverem a kettőt.

Takarítani na azt nem szoktam.:)

Étkezés előtt és után is mosok kezet, illetve ha ételhez nyúlok, tehát nem zsírozok össze semmilyen tárgyat, WC-zés után is mosok kezet.

2018. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2018. márc. 25. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!