Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bírósági levél jött a címünkre...

Bírósági levél jött a címünkre egy idegen ember nevére. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

A postaládánkban találtuk a vaskos borítékot, de nem lakik itt az illető, teljesen ismeretlen a név. 2014 óta lakunk itt, és az előző tulajt se így hívták.

Nem akarom kibontani a levelet, de mit tegyek, hogy szóljak a bíróságnak, hogy nem lakik itt, akinek írtak? A levelet hogy juttassam vissza? A postán van ennek valami menete? Hogy ilyen személy nem lakik itt, és küldjék vissza?


Köszi előre is a válaszokat!



#posta #levél #ismeretlen #bíróság #téves #hivatalos levél #Pesti Központi Kerületi Bíróság #nem lakik itt
2018. márc. 27. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez érdekes, szerintem a bírósági dolgokat nem szokták csak úgy bedobni a postaládába.

Visszaviszed a postára, ahol majd visszaküldik a feladónak a CÍMZETT ISMERETLEN felirattal.

2018. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
28%
Szerintem ne foglalkozz vele. Kb egy évvel ezelőtt a mi címünkre is jött levél a bíróságtól egy teljesen idegen ember nevére. Meg később ugyanarra a névre postai értesítő levélküldeményről, szintén a bíróságtól. Én mindkét alkalommal egyből fogtam és kihajitottam a kukába ezeket. Túlreagálod szerintem.
2018. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk csak értesítőt dobtak be,hogy yx fogalmam sincs ki az levelet kapott a bíróságról.

Majd pár hét múlva megjelentek a rendőrök,hogy xy-ért jöttek mert nem ment el a tárgyalásra.

Ennyi volt...azóta nem kereste itt senki,mondjuk az a levél előtt se jött soha semmi ide

2018. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom ajánlott,tértivevényes bírósági levélről van szó. Ha te nem,akkor azt valaki átvehette!Míg nálad van a levél,felhívhatod a levelet küldő bíróságot,hogy miért a te címedre küldték? Az is lehet,hogy valamelyik közvetlen szomszédodat keresik.Ha sima levél akkor rá szoktuk írni:címzett ismeretlen,de a tiéd más kategória!
2018. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Írd rá nagy betűkkel, hogy címzett ismeretlen, vissza a feladónak, és dobd be egy postaládába. Gondolom, nem ajánlott, mert azt nem dobják be.
2018. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Címzett ismeretlen, és add vissza a postán.

Nézz utána, lehet, hogy valaki bejelentkezett a címedre a tudtod nélkül. Egy ismerősöm hasonlóan járt.

2018. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Simán csak be volt dobva a postaládába, nem volt rajta ajánlott matrica, semmi. Lehet, hogy túlreagálom, de nem szeretném, ha kellemetlen meglepetés érne egy félreértés miatt, így szeretném tisztázni. :)
2018. márc. 27. 17:49
 8/12 A kérdező kommentje:
A tudtunk nélkül remélhetőleg senki nem jelentkezett be a címünkre, de mindenképp utánajárunk! Illetve van egy számsor a levélre írva, gyanítom, egy iktatószám. Szerintem jelezzük a bíróságnak, hogy eléggé eltévedt valami.
2018. márc. 27. 17:56
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
A környéken ismeritek az embereket? Lehet, hogy csak elírták a házszámot. Nekünk is dobták már be az utcából más levelét. Régebben egyetlen postás volt, aki már ismert mindenkit, így nem fordult ilyen elő, de mostanában többen járnak felváltva, nem mindegyik tudja, ki hol lakik, oda dobják a levelet, ami a borítékon áll.
2018. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Add fel a bíróság részére, hogy ismeretlen a név. (Biztos, hogy nem futár hozta?)


Nem kell sokat ragozni

2018. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!