Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlófűtés több tíz éves házban?

Padlófűtés több tíz éves házban?

Figyelt kérdés
Rengeteg 30 évhez közeli házaknál láttam elsősorban hirdetésben, hogy az egész ház padlófűtéses. Olvastam arról, ami ugye evidens, hogy csak jól szigetelt házban tud jól működni önállóan, tehát radiátorok nélkül. A Poroton tégla, sofa ablakok, 10 centi tetőtéri szigetelés minden csak nem korszerű házra utal. Lehet én gondolom rosszul.

2018. márc. 28. 16:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Pontosabban van radiator, a kazán mellett alagsorban.
2018. márc. 28. 16:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Édesapám csináltatott padlófűtést 70 éves házban (30 cm tömör tégla építésű).

Átmeneti időben jó volt, de amikor nagyon hideg volt, akkor már elviselhetetlenül forró lett a padló.


A födémre 30 cm vastag szigetelést tett, a ház homlokzatát hőszigetelő perlites vakolattal látta el kb. 4 cm vastagságban (nem nevetni, akkoriban ezt korszerűnek mondták).

Mindez javított a helyzeten de végül mégiscsak radiátorokkal is kiegészítette a fűtési rendszert.


Megjegyzem: A nyílászárók a mai napig elavultak, nincsenek kicserélve illetve légzáróvá alakítva.


A padlófűtés tehát önállóan csak egy jól hőszigetelt házban funkcionál megfelelően.

2018. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!