Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Azbesztes panelben csak az...

Azbesztes panelben csak az alagsor a veszélyes? Aki csak a lépcsőházat, és a lakást használja, az mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
2018. márc. 29. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mint egykoron a rákkeltő Xyladecor: nem kell nyalogatni, akkor nem veszélyes.

Ha a lakás életterével nem érintkezik közvetlenül (vagyis nem fedetlen azbesztcement a fal vagy nem fedetlen azbesztes hőszigetelés van rajta), akkor nyugodtan lehet élni benne.

2018. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugye az azbeszt az egy nagyin vékony szálakból álló anyag, amik a tüdőbe kerülve elősegítik a rák kialakulását. Szóval ha nem fúrod a falat, vagy nem bontanak épp valamit, akkor nem veszélyes.
2018. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Semennyire, ez az azbesztes dolog úgy hülyeség ahogy van, semmi bajod nem lesz tőle.
2018. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
A tetősök akik egész nap azbesztet szívtak a tüdejükbe mégsem lettek rákosak ez egy lényegétől elkanyarodott dolog miatt lett veszélyes anyaggá nyilvánítva, csak meglátták benne az üzletet és ezért mentek rá, hogy veszélyes
2018. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Én meg elég sok dokumentum filmet láttam róla, inkább hiszek azoknak. Szkafanderben bontják a dolgokat, amikben megtalálható.
2018. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szkafanderben bontják a dolgokat, amikben megtalálható"

Épp erről van szó. Ha az azbesztcement lapot, azbesztes palát vagy egyéb azbeszttartalmú anyagot fúrod-faragod-alakítod, akkor kell a szkafander, mert igen könnyű belélegezni az azbesztet és odabenn csúnya dolgokat okoz.

De amíg le van fedve és csak úgy, egyszerűen élsz benne, fúrás, vésés és egyebek nélkül, addig felesleges rettegni tőle. Az azbeszt önerőből nem nagyon bomlik, csak mechanikai behatásra. Ha nem bántod, nyugton van, nem árt neked és nem kell szkafander.

2018. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Az ácsok is törték a palát, mivel tudták, hogy fűrészelni tilos.
2018. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tudom mennyire igaz:

[link]

2018. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez azbesztes anyag olyan mint a kocsiban a fagyálló.

Ameddig a motortérben kerint addig nincs baj. Ha megiszod, akkor bizony ártalmas.

Tehát ha az asztbe van falazva és nem bontod, építed, fúrod és a porát nem lélegzed be, addig nincs gond.

2018. márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6os.. a 2es es 5os voltam, szoval ne nekem magyarazd meg, mert ugyan arrol beszelunk.
2018. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!