Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályha vagy kazán?

Cserépkályha vagy kazán?

Figyelt kérdés
Ugyanabban a faluban van 2 Kádár kocka, ugyanakkorák, energetikai szempontokból is hasonló a 2 épület. Az egyikben cserépkályha biztosítja a meleget, a másikban vegyestüzelésű kazán gravitációs rendszerű megoldással, tagos radiátorokkal. Többen mondták nekem, hogy azt válasszam, amiben a kályha van, mert az elég 2-3x megrakni a hidegben, ellenben a kazánnal, amit 2 óránként lehet majd pakolni. Nem tudom kinek higgyek, de kicsit kételkedem abban, hogy egy 55-60 év körüli 70 nm-es házat egy cserépkályha magában egyenletesen fel tud fűteni. Aztán lehet nem így van.
2018. ápr. 4. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyetlen cserépkályha egy egész házban? Vagy rosszul értem? Szerintem az képtelen felmelegíteni egy kb. 100 m2-es házat, mert a kádár kockák általában 10 X 10-esek. És mi van, ha valaki becsukja a szobája ajtaját? Vagy a fürdő? Jéghidegben fürdik?


A másik az, hogy vegyétek figyelembe a kényelmet is. Ha napközben dolgoztok és nincs aki a kályhára tegyen, kihűl az egész lakás. Reggel hidegben kelsz, addig jéghideg van, amíg a kályhába be nem gyújtasz és be nem melegíti a lakást, ha egyáltalán képes rá egyetlen kályha.

2018. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 szoba falában van a cserépkályha, 2 szobás egyébként. Mást fűtést nem láttam.
2018. ápr. 4. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor a fürdőben hideg van, és a konyhában is, ha nem főzöl állandóan. Ezenkívül a cserépkályhát újra kell rakatni és az nem kevés pénz. Bár jó a cserépkályha, de tőle távolodva úgyis hideg lesz. Számbavéve a falak hőtechnikai jellemzőit, kérdés, hogy milyen hidegbe mennyi meleget tudsz csinálni.

A gravitációs rendszer sem a leggazdaságosabb már. Előnye, hogy szivattyú nélkül is elmegy.

Én megvenném a cserépkályhásat; és ez megmaradna tartaléknak. Aztán csinálnék egy központi fűtést vegyes vagy gáz kazánnal, vagy mindkettővel idővel. És leszigetelném a házat.

2018. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3 as az utolsó soraiban irja,az a jó megoldás .Nálunk is ez van .
2018. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a cserépkályhásat venném de csak akkor ha megnézte egy kályhás szakember és jónak találta.

Mellé vagy kondenzációs kazánt vagy elektromos fűtőpaneleket tennék.

2018. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!