Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan ház kialakítás ahol...

Van olyan ház kialakítás ahol csak egy oldalon van minden helyiségnek az ablakai?

Figyelt kérdés
Tehát minden helyiségnek az ablakai ugyanazon az oldalon vannak csak.

2018. ápr. 6. 08:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem kör alakú házra gondoltam. :D Persze nem hiszem hogy olyan sok lenne belőle.
2018. ápr. 6. 08:56
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Régi parasztházak pl
2018. ápr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kései Sirató ***** válasza:

Lakásból sok ilyen van..


Sorházat is el tudok képzelni ilyennek, de ez miért lenne jó? A déli oldalra gondolsz, hogy minden helyiség napsütéses oldalon legyen?

2018. ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Ez esetben nem lehetne kereszthuzatot csinálni, és mikor kint nyáron 40fok van, bent is az lesz, és hiába nyitod ki az ősszes ablakot, meg se fog moccanni a levegő
2018. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen déli oldalra gondoltam.Így van nem lenne keresztutat,bár szerintem ezt is meglehetne oldani valahogyan.
2018. ápr. 6. 10:04
 6/11 A kérdező kommentje:
kereszthuzat* (auto-correct)
2018. ápr. 6. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Panelban laktam déli oldalon amin csak déli oldalon volt ablak, az ellenségemnek sem kívánom, légkondi sem tudta lehűteni 0-24 ben sem... pedig szigetelt ház volt... kint 36fok bent légkondi mellett 27-28alá nem ment. Abban a hónapban 20ezer felett volt a villanyszámlám.
2018. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem kertes házam van,45-ös fal,szigeteletlenül,klíma nélkül,nyílászárók cserélve.28 fok fölé nem igen akart menni a nyári melegben,dél-délután sem.Általában mindig alatta, értelemszerűen ugye reggeli hideg szellőztetéstől szépen lassan emelkedett a hőmérséklet,aztán a nap lementével mindig csökkent olyan 22 fokra.Számít az is mennyire védett a ház is.Meg lehet jó házat építeni szerintem ami megálná a helyét még úgyis hogy ha az összes ablak déli oldalt lenne csak.Okos kivitelezéssel szerintem szuper lenne,és egyedi is.
2018. ápr. 6. 12:10
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Feltaláltad a spanyolviaszt. Az őseink évszázadokon át ilyen módon építkeztek.
2018. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém ilyen volt régen. Régi parasztház, amíg nem volt kibővítve a ház, addig az összes ablak délre nézett, kivételt képezett a fürdőszoba, mert ott északi az ablak, de ez nem is számottevő. Régen tudtak építkezni, a kinyúló tető télen beengedi a napot, nyáron kizárja, ez ház a legnagyobb melegben is max, de az nagyon max. 25 fokos, télen meg kellemes meleg.
2018. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!