Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó megoldás?

Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Panelban lakok, ahol van kerékpár és babakocsi tároló is. Az egyik kisebb a másik nagyobb. Nem tudom melyik-melyik. A nagyobbikban több kerékpár van, a kisebbikben 1 motor és 1-2 kerékpár. A problémám az, hogy egyrészt benzinszag van az alagsorban, valamint a babakocsit nem tudom hol tároljam. Saját pincéje is van mindenkinek, de nekem is van benne holmim, így ha lenne külön helye a babakocsinak odatenném. Tudnék beszélni a motor tulajdonosával, ami a következőkkel járna: 1. partner lesz és elrakja máshova a motort, 2. nem segít és indulhat a vita,veszekedés. Ha ráhívom a tűzoltókat, mivel társasházban nem lehet motort tárolni, akkor tudni fogja h én voltam és soha véget nem érő viszály lesz ebből. Hozzáteszem új lakó vagy, a motorossal együtt és nem ismerem őt se, és a véleményét se erről, csupán előre akarok gondolkodni...ki mit tenne?

2018. ápr. 19. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

"Saját pincéje is van mindenkinek"


Akkor rakd oda a babakocsit, az a te területed, probléma megoldva.


"partner lesz és elrakja máshova a motort"


Miért kéne elraknia? Valószínű az is közös helyiség és az övé teljesen vagy részben. A másik hogy ha csak közös terület akkor sem ugráltathatod, nem fontosabb egy babakocsi mint egy motor.


"Ha ráhívom a tűzoltókat, mivel társasházban nem lehet motort tárolni"


De lehet, 50 ccm-ig. Ha meg emiatt kihívod a tűzoltókat rád verik a kiszállás díját (jogosan) ami több százezer forint.


Saját vélemény hogy nincs rosszabb egy túlvezérelt rosszindulatú kismamánál egy társasházban.

2018. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Vagy feküdj le vele, és elpakol neked mindent onnan.
2018. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ekkora két idióta válaszolót, mint az első kettő!!!

(másodiknak üzenem: dugd meg magad egy sündisznóval)


Nem lehet társasház közös helyiségeiben kismotort tárolni, maximum akkor, ha minden folyadék le van belőle engedve, de gondolom itt nem ez a helyzet.

2018. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szlory ***** válasza:

Ismerd meg a játékszabályokat, utána dönts.


Véleményem szerint egyik helyiség sincs úgy nevezve, hogy "segédmotor-kerékpár tároló". Nagy esélyel tehát minden tekintetben a robogós szegett szabályt. Az más, hogy a jelek szerint a babakocsi tárolót is kerékpártárolóvá nevezték ki önkényesen egyesek.


Amúgy a robogós is gondolom úgy került oda, hogy nincs hol hagynia a portékáját. A robit az utcáról közel olyan gyorsan lopják el, mint egy bringát. Tehát a jelek szerint a paneletek közös helyiségei elégtelennek bizonyultak.


Te ott fogsz szívni, hogy valszeg egyedüliként szeretnéd a babakocsi tárolót rendeltetésszerűen használni. Így viszont gyorsan átszavazza a lakóközösség kerékpártároló #2-vé - szerintem. Minden esetre a köv. lakógyűlésen publikusan tudakolózhatnál, hogy melyik helyiség melyik és miként alakult ki ez a szokásjog, hogy a babakocsi tároló is egyéb járművekre van kihasználva. Hátha megérted.

2018. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

pont ezért utálom a lakógyűléseket mert 3 órán keresztül ilyen baromságokon megy a hiszti.


Kérdező: tedd a babakocsit a saját közös helyiségedbe vagy mikor nincs ott a motor a motor helyére.

2018. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szeretem ezt a fórumot, mindig sok okos hozzászólót találok, de legalább nem unatkozom :)


Amúgy szerinted az a tároló, ahol motort tároltak ott nincsen benzinszag?? Szerinted oda való egy szép tiszta babakocsi, amibe a babát is belerakja az ember??

2018. ápr. 19. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem a kismamák körül forog a világ, itt lényegi szempontból teljesen mindegy hogy egy babakocsi vagy egy kismotor van ott.
2018. ápr. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!