Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel hangszigetelése kőzetgya...

Panel hangszigetelése kőzetgyapottal és gipszkartonnal hatásos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szomszédom hangosan hallgatja a zenét, és az egyik szobámból áthallatszik a többi szobába is :( Szóval hangszigetelni szeretném az a falat, ahonnan jön a hang. Nagyon drága megoldásokat találtam a neten, és egy ismerősöm javasolta a kőzetgyapotot és a gipszkartont, mert nála teljesen jó lett az erdemény. De ő téglaházban lakik, és nem tudom, hogy panelban hatásos-e egyáltalán ez a megoldás.

Van valaki, aki panelban lakik és kipróbálta? Tényleg használ?


Köszönöm.



2018. ápr. 22. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Tojástartóval szoktàk a süketszobák falát burkolni.
2018. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
#1 - Amire te gondolsz, az a belső akusztikai viszonyok javítására szolgál, semmi köze a hangszigeteléshez. A tojástartó ennek is a legprolibb megoldása.
2018. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a gitár meg énekhangot megfogja a gioszkartonos megoldás, de a mély hangokkal nem tudsz mit kezdeni, azt az egész szerkezet viszi
2018. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szerintetek elég lenne csak a szomszédos falat hangszigetelni, vagy mindenképpen a többi falat is kell?
2018. aug. 3. 21:44
 5/5 anonim válasza:
Én a pici panelszobámban az összes falat vastagon szigeteltem, az ajtó és az ablak is direkt speciális, de ugyanúgy hallok minden zajt. :( Ha ki akarom aludni magam, akkor vagy fülhallgató vagy átmegyek barátomhoz aludni, különben kibírhatatlanul idegőrlő.
2018. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!