Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csendhaboritasnak szamit e?...

Csendhaboritasnak szamit e? Tudok-e rendorseg segitsegere tamaszkodni, ha nem javul a helyzet?

Figyelt kérdés
Olyan problemam lenne es kernem a segitsegeteket ebben,hogy panel lalasban lakom. Tisztaban vagyok vele, hogy szurodnek at zajok. A problemam az lenne, hogy sginte napi rendszeresseggel kelek fel arra, hogy a felettem lako,, kedves'' nyugdijas lakotarsak mar fel7kkr dubognek pakolnak tologatnak butorokat ugy vonulnak at szobabol szobaba, mint egy elefantcsorda, fel8klr porszivoznak negyed 11kor kalapalnak. Anyukam mar egyszer felment szolni, sot a negyed 11es incidenskor fel ks kopogtam, hogy jo lenne abbahagyni. Muszakolok es a 3 nap pihenombol minden egyes nap arra kelek, hogy hol fel7klr hol 7orakkor a,, napi rutinjukat vegzik''. Mivel nyugdijasok alig jar hozzajuk barki is ertelmet nagyon nem latom annak, hogy kora reggel, mar dubogniuk, takaritaniuk keljen... Amit szerintem emberi idoben 9 oratol delutan 5ig ellehetne vegezniuk... Ezaltal szeretnem levelben ertesiteni oket, hogy vagy tekintettel lesznek vagy, ha ezek altal rendkri intezkededt be lehet vonni, legkozelebb igenybe veszem... Koszonkm elore is a valaszotokat, mert ez a mindennapos dolog nagyon bosszanto, mert ha 1-2x elofordul az ember megerti... De minden nap erre kelni... Nem normalis...

2018. ápr. 25. 07:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hozza teszem a negyed 11 az estere erthetendo... :/
2018. ápr. 25. 07:46
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne hívj rendőrt, magadat nevetteted ki. Nem fogja elvenni tőle a porszívót, meg a húsklopfolót. Sajnos a "panel" ezzel jár. A zajos szomszéd mindig benne van a pakliban. Nem véletlenül olcsóbb mint egy családi ház.


Próbálj meg kulturáltan beszélni vele. A balhézás semmit sem ér. Dacból még hangosabbak lesznek.

2018. ápr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hat megprobaljuk meg egyszer, csak egyszeruen hihetetlen, hogy ezt nem lehet nornalis idoben elvegezni, en se allok le fel7kor ha ejszakas vagyok dubogni. Es mai os fel7kor keltem rajuk. Igen, sejtettem, hogy nemveszik el, igazabol csak,, raijesztes keppen kene, hogy elgondolkozzon, hogy ezeket a dolgokat meglehet kesobb is tenni. Tegnap 7kor jatszotta el, igy ertelmet nem lattam, hogy ma miert is kell fel7kor... Vagy ha akkora dzsuvat csinal napkozben pakoljon el maga utan... :/
2018. ápr. 25. 07:53
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg talan maskepp allnek a dolgokhoz, ha nem nyugdijas parrol lenne szo... Hanem akik uber elfoglaltak dolgoznak stb... De tenyleg a madar se jar felejuk, nem ertem, es csinaljak masfel 2 oran at... Es abba hagyjak es oke johet a valasz hogy aludj vissza, de igy mar nem igazan konnyu meg igen dolgom van nekem meg 9tol... Es egyszeruen maga az a teny, hogy hogy jut valakinek eszebe, hogy este 11kor kalapaljon... Vagy fel7klr reggel,, attol hogy o felkelt mas meg alszik'' miklr kicsi voltam labdaztam bent anya ram tudott szolni, hogy nem szabad mert masok is laknak itt... Vagy egyetlen egyszer hallgattam hangosan zenet 10 eve tortent es ez a szomszed akirol szo van mar rohant lefele hogy o nem hallja a tv... Soha tobbe nem hallgattam ugy zenet es csak egyszer szolt... Es napi szinten ez megy amikor itthon vagyok pihenoskent... Honapok ota... Es nem lakasfelujitas... Na mindegy csak bosszanto nagyon.
2018. ápr. 25. 08:04
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Este tíz után már csend háborítás a dolog ha jól tudom.

Amúgy fül dugót nem próbáltad már? Vannak nagyon jók, amik többször használatosak és olyan 1000 Forint körül már meg lehet venni.

2018. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez talán hasznos lehet: [link]
2018. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Elöször is ezek teljesen normális napi élettel járó zajok. (Azt kizártnak tartom, hogy valaki MINDEN NAP bútorokat tologat! Ezt te sem gondolhatod komolyan!!!)


Másodszor reggel 6-tól este 10-ig az ilyen hangok természetesek és megengedettek.


Harmadszor azt senkitöl nem várhatod el, hogy azért, mert te aludni akarnál, egyetlen szomszéd se mozogjon, mert téged zavar!


Negyedszer a kora reggeli "zajok" símán attól vannak, hogy felkelnek, reggeliznek, stb - ami teljesen normális, senkitöl nem várhatod el, hoyg 9-ig ágyban maradjanak a te kedvedért.


Ötödször, éppen az idösek jóval kevesebbet tudnak csak aludni, meg az életük során eleve megszokták a korán kelést (mert a legtöbben úgy jártak/járnak munkába), és ezt sem fogják miattad emgváltoztatni.


Hatodszor az, hogy délelött takarítanak, különbözö munkákat elvégeznek, teljesen természetes. A fdélelött 11 körüli porszívózás meg inkább késön van, mint túl korán.


Hetedszer a napi takarítás egy normál embernél nem azért történik, mert "vendékek jönnek" - ez ugyaniss borzasztó igénytelen hozzáállás, hanem alapvetö igény kultúrált emberek részéröl.


Mehetsz a rendörségre, de ott egyböl kiröhögnek, méghozzá teljes joggal, ez ugyanis még véleten sem csendháborítás, hanem normál életmód!

Ha neked ennyire zavaró a szomszédok alapzaja, akkor költözz olyan helyre, ahol nincs senki a környéken!

2018. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Fuldugot nem, nem probaltam, lehet az lesz, de,, vicces, hogy azzal kene aludnom, sot gondolkoztam, hogy viszonzom, hogy rajojjenek milyen erzes csak en akklr igy 6kor felkelek es nekilatok a plafont pufolni... :), mar nevetek ezen kinomba :) koszonom tenyleg a normalis segitokesz valaszotokat. Igen ezt en is olvastam. Megprobaluk veluk beszelni, ha sikerul sikerul ha nem marad a fuldugo, vagy van ismerosom, aki rendor es kijon,, kamudolgokat'' hint ertsetek jol azt hatha hasznal, es akkor megsem tenyleges intezkedes lesz belole de ok ks elgondolkoznak ha a kommunikacio nem segit. Koszi szepen megegyszer :)
2018. ápr. 25. 08:18
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsonak, sztem en elem at es igen napi szintu. Bocs ha neked normalis ez a tevekenyseg nekem nem fel7klr... De aman ha szted normalis... :)
2018. ápr. 25. 08:21
 10/16 A kérdező kommentje:

De akkor ezentul en is igy jarok el es az alattam lakok akik dolgoznak kozlom veluk hogy egy kommentelo szeri t ez a normalis, nekem makd 5kor viszket meg hogy en most porszivozok mert a napi takaritas normalos meg az ido normalis

😂

2018. ápr. 25. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!