Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol lehet (az egész világon)...

Hol lehet (az egész világon) fával tüzelni, hol van nagyobb erdősség, ami mellett lehet lakni, de még viszonylag civilizáltan?

Figyelt kérdés

Már tinisrác koromban lett volna lehetőségem elhagyni az országot és kint élni. De szerettem itt. Az utóbbi időben (ne politizáljunk) rengeteg dolog tönkrement ebben az országban és most olvastam hogy 2020-tól a fával tüzelést is be akarják tiltani.

Egész életemben arra vágytam, hogy öregkoromra végre lesz egy kis házam egy nagy kertben, és miközben pipázom és whiskey-t iszom, a kandallómban pattognak az égő hasábok. Ez az az álom amit már nem adok fel. Ha életbe lép a rendelet, elhagyom az országot a párommal. Tudtok jó helyet ahova érdemes volna költözni?



#kandalló #erdő #Fával tüzelés
2018. máj. 9. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudnál erről a betiltásról linkelni egy megbízható oldalt?


Én csak arról tudok, hogy egy rendelet szabályozni fogja az újonnan üzembe helyezett tüzelőberendezések minimális hatásfokát és a környezetterhelési értékeit.

2018. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Bajorországban, Svájcban, Kanadában pl. többnyire fával tüzelnek.
2018. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az eladott kazánoknak és kályháknak kell 2020-tól az új előírásoknak megfelelniük, semmiféle betiltásról szó nincs.


Ez ugyanolyan hülyeség, mint amikor elkezdték terjeszteni, hogy visszaállítják a kötelező sorkatonai szolgálatot.


Amúgy Európa szinte összes országában nő az erdősültség, így hazánkban is.

Évente 12-13 millió köbméter fa nő, és abból csak 6-7 milliót termelnek ki. Tehát nagyon jó irányba haladnak a dolgok, ellentétben azzal, amit a sötétzöldek állítanak.

2018. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamit te nagyon félreértettél.

A kandallót nem tiltják be.

Csak a gyártónak úgy kell megcsinálnia, hogy ne a kormot és a füstöt okádja, ha bedurrantasz.


[Amúgy öregkorodra, úgy fogsz járni mint én. Örülök, ha nem kell a fát hasogatni és cipelni befele. A feleségem is megöregedett. Már nem bírja a napi salakolás után állandóan patyolattisztára varázsolni a házat. Mostanában örülök, ha nem kell fával fűtenem, pedig régen hogy imádtam. Megöregedtem.]

2018. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kedves első: Valóban nem tudok megbízható oldalt belinkelni.

Igen, lehet, hogy félreértettem valamit, ami abból indulhatott ki, hogy csak úgy egy kollégám mondta egyik nap, hogy reggel olvasta a hírt egy Facebook reklámon, én meg ugye rögtön ugrottam a google-ra, és elolvastam az első cikket. (Pedig tudom mennyi marhaság terjeng a neten). Most én is beugrottam.

4-es: Remélem, sikerül úgy nevelnem születendő fiaimat, hogy segítsenek a ház körüli munkában. Egyelőre 30 éves vagyok, sportos alkat. Még élvezem a fa aprítást. :)


Még egyszer, köszönöm mindenkinek!

2018. máj. 14. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!