Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni falun, ha...

Mit lehet csinálni falun, ha unatkozunk? 18/f

Figyelt kérdés

Egész kiskorom óta falun laktunk szüleimmel és a nagyszüleimmel. Aztán a nagyszüleim meghaltak, mi nem nemsokra rá elköltöztünk városra. Ennek kb három éve. A falusi ház nem lett eladva (legfőképp azért, mert kis falu ez, a világ végén, és nem nagyon lehet itt eladni a házakat). Az áram sem lett kikapcsoltatva, csak a főkapcsoló van lekapcsolva. Tavaly nyártól „rászoktam” arra, hogy kb minden péntek délután fogom magam és jövök ki falura, vasárnap délután/este pedig megyek haza. Télen persze nem volt olyan jó, ugye nincs fűtés a házban, bent is fagypont alatt volt a hőmérséklet. A nappaliban van egy régi gázkonvektor, azzal ki lehet fűteni az egész szobát. Van ott még egy öreg TV, azon lehet pár adást még fogni, azokat szokom nézni. Van még itt fűtő, mikró, bojler, ágyak, meg egy csomó üres bútor. Mostanában jár velem ki az egyik unokatesóm is, ketten jobban elvagyunk, kicsit rendezgetjük a házat (mindig van valami, múltkor például hétközben volt egy vihar, a szél levitt pár cserepet a tetőről, és beázott az egyik szoba. Aztán visszatettük a cserepeket…) Néha átjönnek a haverok, aztán bulizunk, grillezünk.

Ha péntekről szombatra csinálunk bulit, akkor szombat napközben még csak csak elvagyunk (fűkaszálás az udvaron, néha takarítani is kell…) de vasárnap napközben már nemigen tudunk mit csinálni. Meg ha rossz idő van egész hétvégén, akkor sem tudunk mit kezdeni magunkkal. Szerintetek mit lehetne még csinálni falun, amivel el lehet ütni az időt? (utálom a várost, én mindig falusi voltam, inkább meghalok itt az unalomtól, minthogy egy 3 szobás lakásban kelljen lennem egész hétvégén)



2018. máj. 12. 18:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

* nem fűtő, hanem hűtő :D

Szüleim nem igen járnak ki, ők már vagy 2 éve nem is voltak itt ebben a házban.

2018. máj. 12. 18:31
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sport, séta az erdőkben, gyümölcstermesztés, pálinkafőzés titokban persze, állattartás, kocsmázás.
2018. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Pálinkafőzést nem ajánlom, elég egy rosszindulatú, zsémbes öregasszony, aki akárcsak beképzeli magának, hogy elloptátok az almáját, körtéjét, szilváját, vagy barackját, és máris feljelent benneteket. Kiszáll a NAV, és mivel hatóság, rohadtnagy balhét csaphat belőle, aminek, mivel - mint írtad - kicsi falú, szélvihar sebességgel megy híre ("Képzeld, Gizi a Pisti valami csúnya balhéba keveredet… Még a zsernyákok is kijöttek, több autóval,villogtak, szirénáztak... Dagad a botrány"), és az egészből nem az jön le, hogy kutyultál valami kevéske katyvaszt, hogy házilag berúgj tőle, hanem pl. mondjuk az, kb. hogy biztos mondjuk drogoztál, urambocsá terjesztesz, stb., vagy valami hasonló aljas rágalom.


Szóval én falun viharos gyorsasággal terjed a pletyka, te meg mosakodhatsz utána.

Én biztos nem vágnék bele, hacsak nincs terveim között, hogy az egyszeri akció bevégezte után lepattanok onnan, mondjuk külföldre, jó messze onnan.

2018. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott a hivatalos papirok beszerzése után bármikor főzhetsz páleszt. Úgyhogy erről ennyit. Vegyél 50 ezerért egy használható fémkeresőt és egy ásót és járd a határt. Én is ezt cdinálom hobbinak nagyon jó. Persze nem szabad dehát it érdekel?
2018. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért pálinkát főzni nem szeretnék :D

Kertben vannak gyümölcsfák, de nem nagyon voltak eddig gondozva, metszve sem voltak.

Majd nyárig szépen mindent rendbe rakunk itt. Nyári szünetben gondolom úgyis kb minden nap itt leszek/leszünk. Jönnek majd segíteni a haverok is, van egy törött ablak, azt megcsináljuk, ahol kívül le van potyogva a vakolat becsináljuk... Kicsit helyrepofozzuk a házat. Ha már a szüleimnek nem kell/ nem törődnek vele legalább mi kicsit helyrerakjuk

2018. máj. 12. 19:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha metszeni nem is lehet már a fákat, azért a növényvédelmet még megcsinálhatod, hogy a még meglévő termés ne menjen tönkre.

Egy üres részt le is gyomirtózhatsz, aztán lekaszálod a száraz füvet, a maradékot beásod, gyommentesen tartod, ősszel ismét felásod, és jövőre lesz egy jó pihent talajod a kertészkedéshez. (Késői növényeket még akár idén is ültethetsz, áttelelőket meg főleg.)


Ha ott laktál gyerekkorodban, akkor azért ismered a helyieket. Fel lehet újítani a barátságokat, akár a kertészkedés ürügyén is: megnézed a mások kertjét, behívsz valakit a sajátoddal kapcsolatban tanácsot kérni.

Oké, a fiatalok többségét nem érdekli a kert minimális mértékben sem, csak a fészbúkozás meg a hétvégi lerészegedés, de vannak azért másfélék is.

A lényeg, hogy "vegyülj". :)


Ha van komolyabb fűkaszád (gép), valamint kedved és erőd is van, akkor vállalhatsz bérkaszálást is. Ha hívnak ide-oda, azzal szintén kapcsolatokat építesz, mellékesen pénzt szerzel.

2018. máj. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

biciklizni

de a haverok honnan vannak ott élnek vagy városból jönnek?

nem túl mainstream kikapcsolódási forma ez manapság

2018. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A barátságok megmaradtak régről, itteni a barátaim nagy része, bulikra, falunapokra is mindig jártam haza bandázni.

Mondjuk a kerti termelés nem az én műfajom, főleg nyáron alapból nem szeretek semmit csinálni a tűző napon. A fákkal még lehet valami kezdeni, a biciklizés pedig kimondottan jó ötlet (van itt nem messze egy erdő, tó...).

Állattartás mondjuk nem a legjobb ötlet, most amíg suli van csak hétvégére járok ki, nyáron már gyakrabban leszek (kb minden nap, csak lakásban ne kelljen lennem mert megpusztulok ott) :D

2018. máj. 13. 10:10
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
de nem úgy van h vidékről elmenekülnek a fiatalok, vagy ez majd érettségi után lesz?
2018. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát én inkább ide menekülök. Nekem sokkal jobb itt, ahol tudok valami csinálni, nem csak a négy fal között rohadni. És amúgy is, itt sokkal jobb házibulik vannak, jobb a társaság, van hová menni....
2018. máj. 13. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!