Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Légyszi adjatok tanácsot,...

Légyszi adjatok tanácsot, hogyan lehetne sporólni? . Kaja, tisztitószer, . Stb ( két gyerek mellett)

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a gyerek miatt a kaján nem spórolok. Az egészség mindennél fontosabb. Ha valami miatt gyógyszer kell, akkor az a legdrágább kiadásunk.

A tisztítószereken sokat lehet megtakarítani. Én mindent ecettel tisztítok és öblítő helyett is azt használom. Nagyságrendekkel olcsóbb, mint a vegyszerek és még jobb is.

Spórolhatsz még a tele mosógéppel, a víztakarékos WC tartállyal, a teaivással ásványvíz helyett, a kinőtt ruhák és cipők eladásával, a saját készítésű játékokkal, stb.

2010. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Tisztítószer:mosódió.Sokszor felhasználható ugyanaz a termés,öblítő hozzáadása sem feltétlenül szükséges(illatos nem lesz,de legalább kemény sem)felmosásra,egyéb tisztításra is lehet használni.
2010. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Használd az oldal keresőjét, mostanában sok ilyen kérdés érkezett. Egyébként sokat lehet spórolni a takarításon, az ételen is oly módon, hogy nem félkész ételt veszel, hanem magad csinálod meg, ill. figyeled, hol mit érdemes venni, valamint hol vannak akciók. Ha mentek valamerre, mindig vigyél valami kis rágcsálni- és innivalót, hogy ne valami büfében kelljen méregdrágán venni a gyereknek. Keressetek nyárra szabadstrandot, persze ott nincs nagy csúszda és hasonlók, de még mindig jobb, mint otthon ülni. Ha légkondid van, igyekezz a lehető legkevesebbet járatni, ugyanez igaz a tévére, számítógépre...

Írd össze a kiadásaid a legapróbb részletekig, hamarosan kiderül, mi mennyibe kerül valójában. Például én egy időben rengeteget rágóztam, egy nap egy csomaggal simán elrágtam. Na az beszorozva 30-cal egy hónap alatt minimum 3000 ft olyan kiadás, ami minden további nélkül elhagyható. Biztos, hogy van nálatok is ilyen, ezeket keresd meg és szüntesd meg. Életviteltől függően akár havi 10e is megspórolható így.

2010. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

jah, ecettel szinte bmit meg lehet pucolni :D

ne vegyél csokit, édességet, készen kapható cuccokat. süss sütit, pogácsát, vagy akár pizzát.

menj piacra vagy a csarnokba, ott vegyél gyümit, zöldséget.


mosógépen érdemes használni a gyors programot, ha nem olyan koszos a ruha.

2010. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tanácsokat.megpróbálom hátha tudok igy sporólni.
2010. jún. 14. 17:10
 6/6 anonim válasza:

Én nem tartok magamnál pénzt, csak annyit, amennyit eltervezek, hogy szükségem lesz, így nem tudok hirtelen elcsábulni. Szóval nincs fagyi! :o)

Helyi termelőktől veszem a zöldséget-gyümölcsöt, havonta 3x vásárounk be lidl-ben, tescóban, kisboltba nem járok. Mindig az akciós cuccokat nézem meg, de semmi feldolgozott étel, csak ALAPANYAGOKAT veszünk. SEMMI NASS! Se csoki, se ropi, se csipsz, se kóla, semmi drága joghurt, semmi, ami nem természetes anyag, hanem ipari termék. Magam főzök, egyszerű ételeket, ételeket: zöldséglevest, főzeléket, kölest tejföllel, túrós rétest, almás pitét. Kenyeret magam sütök géppel, csak a liszteket kell megvenni (gluténmentes rozskenyér). Hónap elején pénzügyi tervet készítek, először befizetem a csekkeket és amit terveztem (pl. új hűtőt)így könnyű spórolni, mert a maradék 20 napra alig hagyok meg pénzt. :o) Ja és semmi márkafüggőség! Ruhát használtan nyerem a vaterán fillérekért, tisztítószer hipó, flóraszept és mosogatószer van csak itthon, semmi speciális agyonreklámozott anyag.

A gyereket eleve úgy nevelem, h semmi mesterséges édesség.

2014. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!