Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy szocreál épület miért...

Egy szocreál épület miért hűvösebb nyáron?

Figyelt kérdés
Ezekre a tipikus lapostetős, vasnyílászárós, amik a 70-es, 80-as években épültek sokkal hűvösebbek nyáron, mint egy újabb építésű épület. Mi az oka ennek? Persze ha sokáig van meleg, azok is melegek lesznek, de sokáig tarják a hűvöset.
2018. máj. 19. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a marhaságot hol olvastad? :D


Panelban jártál már?

2018. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem olvastam, tapasztaltam, nem panelról van szó, hanem azokról posztkádár épületekről.
2018. máj. 19. 14:03
 3/10 A kérdező kommentje:
Hanem tapasztaltam
2018. máj. 19. 14:06
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként panelban is jártam, laktam is, az igaz, a felsőbb naposabb emeletek tényleg melegek, az alsók egészen elviselhetőek.
2018. máj. 19. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak tisztázzuk, hogy a szocreál (vagy sztálinbarokk), az a Sztálin regnálása alatt (nálunk csak '49-től pár évig) épült hagyományos, téglákból rakott, tetőcserepes, sormintákkal díszített házak:


[link]


melyeknek semmi köze sincs a 20. század második felében épült modern betonházakhoz, légyen az helyben kiöntött (alagútzsalus) vagy házgyárban előre készített (panel) épület.

2018. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
[link] Ilyesmire gondolok, mint a Hotel melletti kis 2 szintes épületekre.
2018. máj. 19. 15:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolom az ún. családi "kocházakra" célzol.

Gondolom abban még benne volt az anyag, bár nem hinném, hogy azoknak a tégláknak hőtartása/szigetelő képessége jobb lenne egy mai 38-asnál.

2018. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, nem arra gondoltál.
2018. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy hűvösebb maradt sokmindentől függ az építőanyagon kívül. A hőszigetelésük gyengébb volt, de jobb volt a hőtárolásuk azoknak az anyagoknak, nyáron meg ez kell. ha bármi árnyékolta a közvetlen naptól, az megint sokat számít. A lapos tető alatt egyébként meleg van.
2018. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az azért érdekes, s tényleg amikor viszont télen megyek egy ilyen épületbe, akkor szinte húzza a fal is be a hideget, szivárog. Kicsit furcsa, oké hőtárolás, de akkor a melegnek is szivárognia kéne.
2018. máj. 21. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!