Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg egy...

Honnan tudhatom meg egy ikerház (társasház) egyik lakásának tulajdonosi viszonyait?

Figyelt kérdés

Szeretnék megvásárolni egy ikerházat, s előtte szeretném lekérdezni a jogviszonyokat a földhivatal online-on. Sajnos a nem hiteles tulajdoni lapon nincsenek rajt a tulajdonosok, csak hogy, "A tulajdonjogokat az 1-től 2-ig sorszámozott külön lapok tartalmazzák.". Ezeket viszont nem látom. Elsősorban az érdekelne ki a tulajdonos, mekkora rész az övé, mikortól az övé, stb... Ha besétálok a földhivatalba megmutatják nekem ezeket a külön lapokat?

Köszönöm a válaszokat.



2018. máj. 23. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
1000 forintért lehívhatod a neten ha van ügyfélkapud és tudod a helyrajzi számot. De lehet már ingyen is lehet x darabot egy évben. De ha csak a pontos címet tudod akkor is megoldható, de így kicsit nehezebb. Legalábbis sokat szerencsétlenkedtem vele anno. S a nem hiteles tulajdoni lapon is rajta van MINDEN ADAT, tulajdonos, ha van haszonélvező is. Valamit rosszul néztél.
2018. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ott csináltam. Nincs rajt feltüntetve.

Feltöltöttem (kitakarva a privát részeket):

[link]

2018. máj. 23. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg más a helyrajzi szám, pontos cím. Ezt találtam:


Egyes ingatlanok sajátos nyilvántartási szempontjaira figyelemmel (társasházaknál) a tulajdoni lap - egymással összetartozó - tulajdoni törzslapként és tulajdoni különlapként is vezethető, ekkor az egy lakáshoz tartozó adatokat a különlap tartalmazza. Ha például az 1. emelet 4-es számú lakásának tulajdoni lapját kérjük ki, a többi lakás adatait nem fogja tartalmazni a tulajdoni lap másolata. §

2018. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha bemész a földhivatalba a pontos címmel, netán helyrajzi számmal, biztos, hogy tudnak segíteni, mitől lenne titkosabb annak a címnek a tulajdonjoga, mint sok más milliónak.

Most annyi lehet a probléma neten keresztül, hogy valamit - címet vagy hrsz számot - nem tudsz pontosan.

2018. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
ttps://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugyek/410001/420002/Ingatlan20091202.html?ugy=ingnyilv.html
2018. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2018. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
helyrajzi számot adtam meg, a címre meg azt írja nincs találat. valami nem stimmel itt.
2018. máj. 23. 19:21
 8/9 A kérdező kommentje:
amit mutatott számlákat, az általam megadott címre, hrsz-re érkeznek... ha a posta kiviszi a leveleket neki, akkor jónak kell lennie a címnek. csak a helyileg illetékes hivatalba tudok informálódni?
2018. máj. 23. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a helyrajzi szám a tulajdoni lapon szerepel, az egész házra értendő.

Az albetétek - 2 tulaj - külön hrsz számot kapott, ezért szerepel külön lapon is a földhivatalban. Na, neked azt a hrsz számot kéne tudnod, amit megakarsz vásárolni. De pontos névvel, címmel, kiadja egy soklakásos társasházban is az online ügyintézés.

Amúgy kormányablakban is tudsz személyesen intézkedni, hogy megyei kell, vagy jó bármelyik, annak te is utána tudsz nézni.

Kormányablakban lehet már ilyesmit intézni.

2018. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!