Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Egyéb kérdések

A kérdés
sanzii nevű felhasználó kérdése:

Milyen magasra kell bekötni a kandalló füstcsövet a kéménybe?

máj. 28. 06:55  Privát üzenet  

A válaszok
Nem tudom, van-e rá szabály, amiket eddig láttam azok cca. 1,5 m magasan voltak bekötve a kandalló füstkivezetésétől nézve.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 28. 07:53 Privát üzenet

Ha akarod,akkor közvetlen is beköthető egy rövid vízszintes csővel is.

Én azért tartom jobbnak a lehető leghosszabb falon kívüli füstcsövet,mert akkor ebben lerakódik egy jelentős mennyiségű korom.Ezt sokkal egyszerűbb sűrűbben kitakarítani és a kéményt is később kell kotorni.

A másik előnye, a falon kívüli füstcsőnek,hogy a kandalló amúgy is rossz hatásfokát lehet csökkenteni,mert a hosszú füstcső több meleget ad le a beltérbe abból ,ami amúgy a kéményen távozna.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 28. 10:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

azért kérdeztem mert a miénk csak egy könyökel csatlakozik egyböl a kéményhez hogy az nem kevés .elözö tulaj igy kötöte be

# 3/5Időpont máj. 28. 10:23 Privát üzenet

Égés szempontból nem kevés.

Gazdaságosságból igen.

Nálunk pl.második éve van hosszabb cső,+ hődob is,és bizton állítom,sokkal jobb a fűtés azóta,a cső hődobbal plusz másfél kilowattot is biztosít---bár elég ronda.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont máj. 28. 14:49 Privát üzenet
Ha maga a kémény jó huzattal rendelkezik,akkor valóban jó hődob beiktatása .Nem a madaraknak kell fűteni .

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 28. 17:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol lehet (az egész világon) fával tüzelni, hol van nagyobb erdősség, ami mellett lehet lakni, de még viszonylag civilizáltan?
Hogyan tisztítsam ki a kandalló belső füstcsövét?
Segítene valaki, hogy milyen kandalló ez?
Kormos kandalló ajtót kell tisztítani?
Hogy lehet tisztítani egy beépített kandalló füstcsövét?
Vízteres kandalló van olyan, amelyikhez nem kell kémény, csak a ház oldalán ki lehetne vezetni a füstcsövet (mert cirkó van)?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!