Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakótársunk (lány, mi fiúk...

Lakótársunk (lány, mi fiúk vagyunk) elküldtük, de nagyon köti az ebet a karóhoz, hogy maradni akar. Megmondtuk neki hogy nem. Mit tegyünk? Jogos hogy elküldjük kettőnk döntésével?

Figyelt kérdés
Elsőként én voltam itt, a tulaj nem akar beleszólni. Második ként én hívtam ide, befogadtam a lányt. Harmadjára az egyetemi évfolyamtársam jött. Jogunk van elküldeni? Ha nem megy, mit tegyünk? Okos válaszokat kérek, nem azt hogy fenyegessük meg:) Köszi!
2010. jún. 15. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon egyszerű a helyzet.

Prioritásban döntési jogköre a tulajnak van. Ezután a sorban az jön aki a tulajjal szerződésben áll.

Ez többnyire egy ember és akár ő egyedül dönthet így.


Ha a bérleti szerződést mind hárman aláírtátok akkor viszont hiába a szavazás a tulaj rakhatja csak ki, hacsak a szerződés nem tér ki erre és máshogy nem rendeli.

2010. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos csak kamu szerződés van. A tulajnak pedzegettem, hogy el akarjuk majd küldeni, még nem tudja hogy megtettük... azt mondta ebbe nem akar beleszólni, de küldjük el ha sok a konfliktus. A szerződésben, ami kamu, mert nem az van leírva benne összegnek amit mi fizetünk és egyéb dolgok sem stimmelnek, A lány és én szerepelünk a harmadik fél nem, mert a sztorit meg akarja tartani a tulaj: 3 szobás lakás, édesapja él itt és két albérlő hogy fizetni tudja a dolgait... szóval ez nem döntő. Jól érzem, hogy itt a többség dönt? Egyszerűen képtelenség a lánnyal együttélni. Leszarja hogy mi milyen szabályokat tartunk be, ő azokat nem... sorolhatnám még.
2010. jún. 15. 23:26
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

ha ennyire gázos, akkor kérj engedélyt a tulajtól zárcserére, közöld a lánnyal, hogy akkor én most cserélek, ha legközelebb elmész, akkor vidd a cuccaidat is.

csókolom.

ha meg pampog, akkor meg kell neki mondani, hogy ez van kisanyám. többség dönt.

sajnos nekem is volt fütyifej lakótársam, és én még kidobni sem tudtam különböző családi okokból...

2010. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez azért egy bonyolult dolog.


Te itt úgy érzem hivatalos próbálsz lenni, de ez nem demokrácia kérése.

Ha nincs szerződés akkor a tulajnak kell felvállalni a konfliktust, ha nem akkor tinektek kell lelépni ha nem tetszik a szitu. Ha van szerződés és te is és a lány is benne vagyok, akkor is ez a helyzet mivel (az már csak hab a tortán hogy a szerződésben nem szereplő félnek kuss van).


A tulaj önérdeke hogy megoldja, mert a lány pl bosszúból fel is nyomhatja a kamu szerződés miatt az APEH-nél.


Kacifántos helyzetben ha pl elég magabiztos a leányzó és pl kiválltotta a lakcím kártyát arra a címre akkor a tulaj se tudja kidobni (hivatlosan) csak egy néhány éves birósági per után. Durva, de így van.

2010. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy számomra hihetetlen hogy két fiú nem tud kiutálni egy lány az albérletből.


Én pl bekajálnék egy jót chilis baból aztán egy szál f@szban végig ménék a lakáson és telefinganám, majd ha kábelt fektettem a wc-n ott hagynám.

Este lefekvés előtt 23:00 körül meghallgatnaám kedvenc death metál válogatásomat, stb.

2010. jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Amit leírtál az alapján ugyanannyi joga van neki,mint neked a harmadik félnek pedig semmi.A főbérlő tudná kitenni abban az esetben,ha megsérti a szerződésben leírtakat.Ha ilyen nem történik akkor problémás kitenni,mert gondolom a főbérlő nem akarja megütni a bokáját.Továbbá az is lényeges,hogy be van-e jelentve oda,mert ha igen akkor amíg be van jelentve,még a tulaj se teheti ki.
2010. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
48%
Szerintem meg próbáljatok vele beszélni, hogy ez így neki is jobb ,mert hosszú távon nem érdemes olyanokkal lakni akik utálnak! Ennyi! A sok jogiaskodónak meg üzenem, hogy hülyék mert a srác elmondta h a tulaj adót csal(nincs szerződés) és a csaj bármikor felnyomhatja az APEH-nál! ja és ha még ez se használna akkor gusztustalankodás minden mennyiségben! :)
2010. jún. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Inkkább azt szivárogtassátok ki 'véletlen', hogy mind a ketten szerelmesek vagytok a csajba és e miatt veszekedtetek a barátoddal, de mivel nem akartátok a barátságotokat felrúgni ezért próbáltátok őt elküldeni.

Ezután ha megtudja mennyire odavagytok érte magától is elfog menni.

2010. jún. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem meg keressetek ti másik albérletet, a csaj meg le van sz@rva! Tuti találtok jobbat is!
2010. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egyébként mi a baj a lánnyal???

beleszól a dolgaitokba, vagy nem tud kultúrember módjára viselkedni???


jó ötlet a babevés, meg a death metál is :D

esetleg ha van csajotok, akkor hívjátok fel őt, és szexeljetek egész éjjel hangosan :D

a lényeg, h olyan dolgokat csináljatok, ami a cuccaiban nem tesz kárt, mert az marha nagy szemétség. pl. elcseszni a laptopját, vagy a mosógépbe tenni a telefonját, esetleg végiglocsolni pörköltszafttal a ruháit.


de idegesíteni lehet minden mennyiségben!

bár nem ismerem a lányt, és nem tudom, h dühében mire képes. szóval azért óvatosan.

2010. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!