Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üvegpálcás vagy gyöngyláncos...

Üvegpálcás vagy gyöngyláncos reluxát érdemesebb csináltatni?

Figyelt kérdés

Teljesen új, műanyag bukó/nyíló ablakokra szeretnék reluxát.


Az előző lakásomban üvegpálcás volt, nekem azzal sem volt semmi gond, de a gyöngyláncos változat ha jól tudom szebb megjelenésben. Valami másban rosszabb, vagy esetleg nem annyira strapabíró mint az üvegpálcás?



#reluxa #sötétítő #üvegpálcás #göngyláncos
2018. jún. 21. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Véleményem és tapasztalatom szerint felejtsd el a reluxát és rakass helyette redőnyt. Nekem volt ez is, az is, úgyhogy nyugodtan merem mondani, ég és föld a különbség.

Persze a redőny drágább, költözéskor ez miatt én is reluxát akartam (az előző lakásban az volt), de rábeszéltek a redőnyre. Nem bántam meg.

Sokkal jobb a hővisszaverő képessége, hiszen kívül van, -ellentétben a reluxával-, és teljes sötétet csinál. lehúzva.

2018. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, de én speciel sokkal jobban szeretem a reluxát, van összehasonlítási alapom, mert volt redőnyöm is évekig, és pont ezt nem szeretem benne, hogy vagy teljes sötétet csinál, vagy pedig felhúzom és süt be a nap, reluxánál pedig tudom szabályozni mennyi és milyen szögben érkezzen a fény. Hőszigetelés/hővisszaverés az most nem szempont, mert viszonylag hűvös a házam nyáron is, télen pedig meleg mert jók az ablakok, szigeteltek a falak. Szóval mindenképpen reluxát fogok, ez biztos :) Szóval a kérdés továbbra is adott, hogy üvegpálcás vagy göngyláncos?
2018. jún. 22. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!