Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, ha nem...

Mi lehet az oka, ha nem folyik le a wc?

Figyelt kérdés

Pontosabban nem arról van szó, hogy nem folyik le, csak... fura. Új lakás, nem mi építettük a wc-t, így nem tudom, ez mennyire normális. Falba épített vízengedős, szóval ilyen kallantyúval kell lehúzni, nincsen tartály.

Ha lehúzom, szépen megy le a víz, csak addig a csőig telik fel, ahol ugye alapból áll (szóval, gondolom, nincs dugulás), de mikor elzárom a vizet, akkor ott lent mindig ott marad az utolsó darab wc papír, vagy egy úszkáló khm...

Ha hosszabb ideig nyomom a vizet (elszámolok 30-ig, és ugye ha elengedem nem rögtön zár el eleve...), ha lehúzom még háromszor, akkor is az az utolsó darabka ott marad.

Ha legközelebb megyek mosdóba, és utána újra lehúzom, akkor leviszi az előzőt, de ugyanúgy ott marad egy...

Na most, ez egyrészt gusztustalan, másrészt nem higiénikus, harmadrészt akkor ki tudja, meddig mennek a dolgok a csőben, amit már nem látok, tartok tőle, hogy igen hamar el fogunk dugulni.

Ráadásul a többedik emelet társasházban, szóval még az se lehet, hogy úgy csatlakoznak a csövek, hogy nem jó a főcső, azt hinné az ember, hogy legfelső emeleten nincs ilyen gond.


Rosszul lenne beépítve a wc? Túl szűk a cső, vagy mi?

Házilag mit tudok vele kezdeni? Ha beleöntök lefolyótisztítót, az ér valamit? Vagy ebbe törődjünk bele?



2018. jún. 23. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem vagyok benne biztos, hogy nálunk is ez lesz a megoldás, mert nálunk falba épített az egész, mint írtam, szóval másmilyenek a csövek, mint a normál tartályosnál. (Rágoogléztam, ilyen szelepes akármicsoda, mint ez is: [link] )

De beizzítom a férfiembert otthon, ha nem lesz munka, hátha ő okosabb. :) Jó lenne, ha tényleg ilyen egyszerű lenne.


Ha valakinek van még tippje, megköszönöm!

2018. jún. 23. 09:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem dugulásról van szó, pusztán az, hogy az öblítés erőssége nem akkora, hogy leküzdje a WC bűzelzáróját.

A lefolyóba ugyanis beépítésre kerül minden esetben egy kanyarulat, amelyben a víz megáll, így megakadályozva a szagok visszaáramlását.

Az utolsó darabokat WC kefével lehet túlnyomni a csészén és akkor az is lemegy, nem kell nézegetni.

A megoldás egyébként a WC tartály cseréje, tisztítása.

2018. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovpet ***** válasza:
Szerintem tegyetek (tetessetek) fel egy tartályt. Ez a béna szelep amúgy sem valami jó, nálatok meg ezek szerint a nyomás sem elég hozzá.
2018. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, egyértelmű, nincs meg nálatok a kellő nyomás vagy átmérő (a szelep előtt). Lehet, hogy csak egy fél colos cső van előtte, nem háromnegyedes.

Tegyetek tartályt, ne szenvedjetek ezzel a rendszerrel.

Így most kevés víz érkezik a csészébe, ennyi nem tudja a lefolyó rész egész tartalmát átbuktatni a bűzzárón, ezért a viszonylag könnyebb (kisebb fajsúlyú) cuccok vígan úszkálnak a felszínen.

2018. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy tele van a szennyvízakna ami nagyobb ellenállást okoz a lehúzásnál.(A lehúzás végén történő lassú szintcsökkenés és a gyors szintemelkedés jelzi ezt. Lényegében egy dugulás kezdetének felel meg.)

Nem árt ellenőrizni a szintet aztán Szippantós.


Ha talajvizes zónában vagytok és nem zárt eléggé a szennyvízaknátok akkor drága mulatság lesz folyton szippantani. Szennyvízelvezető rendszer kiépülése segíthet majd ezen problémátokon.Ha erről van szó.

2018. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!