Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet Pest mellé...

Mennyire jó ötlet Pest mellé költözni? Szeretem Pestet, itt születtem, itt élek 27 éve, de a szomszédos városokban már jóval olcsóbbak a házak és költözés alatt állok. Eddig albérletet fizettem, most vennék egy kertes házat hitelre.

Figyelt kérdés
Értem itt pl. Budaörst, Törökbálintot, vagy a keleti oldalon Maglódot, Gyömrőt, Dunakeszit, Fótot. Itt vannak Pest mellett, akár fél óra alatt a belvárosban vagyok kocsival, mellette pedig nyugodtabban elvagyok egykertesben ahol van nagy udvarom és nem ordibál át a szomszéd a panelben ha már egy picit is felhangosítom a tv-t.
2018. júl. 1. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Menekülj innen, ha csak tudsz, és ha van autód! Ismerősöm most költözött el, fél óra, vagy 40 perc az út, és olyan gyönyörű helyre, azt mondta, abszolút megérte. Sokkal tisztább, rendesebb hely, tágasabb utcák, nyugalom. Én is elmennék, ha tehetném.
2018. júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért nagyon teszteld le, hogy mennyi idő az utazás. És nemcsak vasárnap délután hanem csúcsban, főleg ha időre kell bejárnod! Persze nem mindegy, hogy Pest melyik részéről költöznél, mondjuk egy külső kerülethez nézve biztos kevésbé macerás az utazgatás.
2018. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Egy percet ne gondolkodj, hanem futás!

A nem túl távoli jövőben ezeken a Bp. közeli településeken is mennek majd fel az árak.

A szívem csücske Dunakeszi (pesti vagyok), de nekem sajnos már drága.

Fótra ne menj, hadd ne kelljen mondanom, hogy miért.

Maglód jó hely, mert minden van, de szintén drága és közel a repülőtér (kerozin)

Pécelt kihagytad, pedig onnan kék busz jár Pestre, ha minden kötél szakad és éppen valamiért nincs autó.

Budaörsöt, vagy Törökbálintot lakhatás szempontjából nem ismerem.

2018. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Alaposan meg kell nézni, hová költözöl. Milyen messze van Budapesttől, milyen a közlekedés, milyen az infrastruktúra, milyenek a szomszédok, milyen a ház, stb. Nagyot lehet bukni, sokan költöznek vissza a fővárosba egy ilyen "kitérő" után, ugyanakkor sokan boldogok, ha "vidéken" lakhatnak.

A lényeg sokszor a részletekben rejlik.

Én is pesti vagyok, de vannak helyek, amit el tudnék képzelni, pl. Pilisborosjenő és környéke, Budakeszi, esetleg Dunakeszi is, de ezek bizony nem olcsók...

Sokszor a panel pl. csendesebb is lehet, én nemrég költöztem kertesbe (Pest), itt napi több órát hallgathatom a közvetlen szomszédom kutyájának ugatását.. Az igaz, hogyha ő épp elhallgat, akkor nyugi és csend van.

2018. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!