Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem befizetett közös költség...

Nem befizetett közös költség behajtása?

Figyelt kérdés
Jövőre eladom társasházi lakásom,(saját tehermentes tulajdonom) tavasszal, nyár elején.Sok idiótának aki itt lakik sokszor több hónapi elmaradása van,a közös képviselő sem töri kezét lábát hogy behajtsa.Na most ha ősztől nem fizetem a közös költséget és mondjuk május.1-től az új tulaj lakik már a lakásomban,kitől hogyan hajtják be a mondjuk fél éves elmaradást? természetesen én nem fogom elmondani az új tulajdonosnak hogy b..meg fél éve nem fizetem a közös kölcsit?-rajtam hogy hajtják be? ki hajtja be?

2018. júl. 7. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az adásvételiben ugye rögzítve van,hogy adósság-,és tehermentes az ingatlan.

Ha kiderül majd,az új tulaj perre megy,ki kell fizetned+ perköltség is lesz

2018. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen RAJTAD hajtják be, ugyanis amíg te vagy a a tulajdonos, addig ez a te kötelességed.

Attól, hogy elköltözöl és nem fizeted, ami jár, az nem marad az új tulajdonosra.

A társasház felszólít a fizetésre, és ha nem reagálsz rá, akkor átadják egy behajtó cégnek.

2018. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a kégli? 10~15 milla?...Mennyi ősztől májusig a közös? 100ezer?

Nagy kaland!

2018. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
basszus!ettől tartottam!-nincs valami kiskapu?-az egy dolog hogy az adásvételin rajta van hogy most nem látom mit írtatok,de ki ellenőrzi?
2018. júl. 7. 21:46
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 csak a közös költség nagy része tartalék képzés felujításra meg f..szom tudja mire,, meg fundamenta meg biztosítás.hol leszek én már mire felújítás lesz? pár éves ház.akik eladták itt k..va hamar találtak vevőtöt mert jó helyen van.
2018. júl. 7. 21:50
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A közös képviselő felé is jelezni kell a tulajdonos váltást. Szóval kiderül.
2018. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én már elég rég vettem a lakást, de arra emlékszem, hogy az ügyvéd kérte a szerződés írásakor az eladótól a közösképviselő igazolását, hogy tehermentes az ingatlan.
2018. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#3 18 millájé adták el a mellettem lévőt 1.5 éve ugyan olyan mint az enyém tehát az enyém most saccperkábé 19 milla.
2018. júl. 7. 22:18
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Micsoda hányadék emberek vannak.
2018. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
ugye a wc-t sem húzod le magad után, ha nem otthon mész kulázni
2018. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!