Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Élet 22 nm-en lehetséges?

Élet 22 nm-en lehetséges?

Figyelt kérdés

Szeptembertől egyetemista leszek ,albérletbe kell mennem és találtam egy nagyon szép lakást egy nagyon jó körmyéken.

A gond csak az, hogy 22 négyzetméter,valamint egy személyes ágy van benne (mondjuk kihúzható,de na....) és van barátom is, aki hát nyilván néha jönne hozzám aludni.

Tényleg nagyon szépen,stílusosan van berendezve,az én stílusom.

Otthon nagy családi házban élek,attól félek ez túl pici lenne,nehezen szoknám meg.

Szerintetek egyetemista évekre (max 3-4 év,utána remélem saját lakás vagy ilyesmi) ideális egy lánynak egyedül egy 22 nm-es lakás vagy azért ez túl pici?

Nem lennék sokat otthon,mivel elég nehéz szak, plusz sokat járok sportolni, barátokkal stb.

Hagyjam vagy érdemes lenne lecsapnom rá?

19L



2018. júl. 15. 03:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy 28 négyzetméteres saját garzonban végeztem el a fősulit és azóta is megvan ez a lakás. Egyáltalán nem éreztem kicsinek, könnyű takarítani. Pedig falun egy szomszédmentes házban nőttem fel ahol azt szoktam meg hogy gyalog kb. 1 km sugarú kör az életterem, kismotorral meg kb. 10 km sugarú körben a szabad természetben és a közeli falvakban. Szerintem aki tanul vagy otthon internetezni szeret mint például én is, annak egy másfél hektáros kerttel rendelkező családi ház értelmetlenül nagy lenne.
2018. júl. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Egy embernek szerintem elég, főleg ha még tetszik is meg jó helyen van. Úgyis csak aludni járnál haza kb, hétvégére meg max. hazamész a szüleidhez ha nagyon elviselhetetlen, de szerintem 22 nm elég, legalábbis nekem elég lenne ha meg tudnám fizetni :D
2018. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes lecsapnod rá, ha még meg van:) Jól fogod érezni magad,maga a szabadság és háziasszonykodhatsz, beletanulhatsz dolgokba, mert egy ilyen pici lakást könnyebb rendben tisztán tartani, mint egy 70-100 nm-t.
2018. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány testvéred van? Ha egy, és 100 m2 körüli házban laktál, akkor kb. 25 m2 jutott átlagosan egy főre ;-)
2018. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Én párommal 25 nm-es lakásban laktam 4 évig, úgy végeztük el az egyetemet. Könnyen takarítottam, olcsó volt a rezsi is. "Házibulikat" nem kell tartani, de ekkora helyen egy ember egy néhai látogatóval kényelmesen el kell tudjon férni. :) Nagyon fontos egy albérletnél, hogy olyat válassz, amire ránézel, és érzed, hogy ez a Te ízlésed, Te világod, mert akkor fogod magad jól érezni ott. Mehetnél egy 60 nm-es, penészes lyukba, vagy egy öreges berendezésű helyre is, ahol kikötés, hogy nem nyúlhatsz a bútorokhoz. Mi anno ezt mérlegeltük. Sok sikert!
2018. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én egy 71 nm-es lakásból költöztem másodmagammal egy nagyságrendileg feleakkora házrészbe. Még közel 3 év után is szokatlan, annak ellenére, hogy a napok 80-90%-ában kora délelőttöl késő estig nem vagyok otthon. Tegnap nem volt ilyen szerencsém, mert dögrováson voltam, így egész nap otthon kellett lennem. Estére teljesen kész voltam a szűk tértől - és ez csak 1 nap volt!


Ennek ellenére azt mondom, hogy nem vagyunk egyformák, mindenki másképp tolerálja ezt, úgyhogy szerintem se hagyd ki ezt a lehetőséget! Ha nem leszel sokat otthon, és nagyrészt egyedül leszel, akkor elviselhető lesz! Mondjuk egy kollégiumi szobánál, ahol 15-20 nm-en vagytok 3-an/4-en, még mindig sokkal jobb!

2018. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyke vagyok, elég nagy szobám van otthon.

Végül úgy döntöttem,hogy kiveszem. Tényleg az én stílusom,mintha én rendeztem volna be :) A modern minimalista stílust képviselem,és ez pontosan olyan.:)

2018. júl. 15. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak az egyetem elvégzése után nehogy bepereld a szegény főbérlőt ,hogy nem volt elég négyzetmétered.-))) (sajnos ezt sokan követik,igaz csak az állami albérletekben.-)))9
2018. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Klausztrofóbiás leszel, szóval fontos lenne, hogy egy tágasabb előtérre nézzen az ablak, vagy ilyesmi.:)

Költöztem nagyból kicsibe, az alapján mondom.

2018. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!