Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakókocsiban lakni, albérlet...

Lakókocsiban lakni, albérlet helyett?

Figyelt kérdés
Telepített lakókocsira gondoltam, mennyire életképes lenne a dolog? Vennék egy olcsóbb telket, majd betonalapra raknám a lakókocsit, tető lenne felette, illetve "fal" ami duplán hőszigetelve lenne, ablakokkal. Nem szeretnék albérletbe lakni, így legalább lenne egy olyan hely ami az enyimé. Áram helyett napelemeket raknék fel, illetve át lehet alakítani a lakókocsi wc-t csatornásra? véleményeket szeretnék ezzel a projekttel kapcsolatban :) Családot, gyereket nem szeretnék.

2018. júl. 17. 22:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ami még fontos, azért gondoltam erre a megoldásra hogy, napelem mert nem szeretnék függni senkitől.
2018. júl. 17. 22:56
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Egy napkollektor telepítése annyiba kerül, hogy 10 év alatt térül meg.


Van annyi pénzed, hogy előre kifizess 120 havi villanyszámlát? Ha igen, akkor te nem függsz senkitől.


A többi kérdésedre nem tudom a választ. Bocsi.

2018. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
napelem és a kollektor nem ugyanaz. Szigetüzemű napelem rendszer kihozható 200-250 ezerből. Akkuval, inverterrel és mppt töltés vezérlővel.
2018. júl. 17. 23:10
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

A kérdésedre a válaszom : Igen, lehet lakó kocsiban is élni albérlet helyett !

Pl: Nézd a vándor cirkuszosokat, ők is lakókocsiban élik le az életük nagyobbik részét, ráadásul változó helyekre költözve teszik mind ezt.

Vagy nézd meg például a telepített mobil házakat, azok is pont ugyan olyanok mint a lakó kocsik.

2018. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok : Erre gondoltam [link]
2018. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Szóval akkor életképes ötlet a telepített lakókocsi. Pláne akkor ha körbe építem szigetelve. Kintről csak egy kis viskónak látszana :) De belülről meg egy kis lakásnak.
2018. júl. 17. 23:46
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs folyamatos fűtésed, akkor jobb a nagy hőtároló tömeg (tényleges viskó bontott téglából, szigetelve, persze így már engedélyköteles).
2018. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Áruldd már el, hogy hozol ki egy sziget üzemű rendszert 250ből?
2018. júl. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

A lakókocsiban télen megfagysz.

Láttad már milyen ablakai vannak?

Egy darab műanyag lemez.

Jobban jársz, ha építesz egy rendes faházat, az sem kerül sokkal többe ha meg tudod csinálni magadnak.

2018. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Víz és csatorna hogy lesz?

Senki földje nincs, és az illetékes önkormányzat nem fogja hagyni hogy egy lakókocsiban lakj.

2018. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!