Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van-e valakinek otthon beépíte...

Van-e valakinek otthon beépített öntöttvas kandallókályhája? Egyáltalán beépíthető-e?

Figyelt kérdés
A You Tube-on nem találtam.

2018. júl. 27. 22:32
 1/6 anonim válasza:
Miért szeretnéd beépíteni és HOVA?
2018. júl. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A konyhába a sarokba. A nagyobb tömeg érdekében, meg füstjáratok bővítésével nagyobb hatásfok elérése céljából.Úgy gondolom, mint egy kandallóbetét körbeépítése. Cerépkályhát raktam már és kemencét is, mert azokról volt videós és szöveges segítség is.
2018. júl. 28. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van, bár nem igazán beépítve, hanem egy beugróban áll, a helyhiány miatt, ami nagyjából akkora, hogy akár beépítésnek is nevezhetnénk.

Semmi plusz meleget nem nyersz a beépítéssel, sőt inkább veszítesz, mert ezek a kandallók előre, illetve a tetején levő nyílások miatt felfelé sugározzák a hőt, az oldaluk, hátuljuk alig meleg.

Vagy miért akarod beépíteni?

2018. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, most látom, hogy az előző válaszodban az én kérdésemet is megválaszoltad.

Én viszont megválaszoltam a tiédet, hogy a beépítés hőveszteséggel jár. Ezek nem alkalmasak beépítésre a konstrukciójuknál fogva.

2018. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Ezek nem alkalmasak beépítésre a konstrukciójuknál fogva."

Egyetértek!

Ezért is nem találsz róla semmit a YouTube-on.

2018. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.A csak felfele irányuló hőt szeretném tároltatni, a füstelvezetéssel együtt plusz hőenergiát nyerni.
2018. júl. 28. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!