Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Úgy látom, Budapest minden...

Úgy látom, Budapest minden téren romlik, Ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés

Néhány irodaház, társasház helyére építhetnének parkolóházakat a parkolási gondok enyhítésére.

A tömegközlekedésünk behozhatatlan lemaradásban van. Be kellene hozni a belvárosba a déli HÉV-eket, a vasutat integrálni kellene, a fejpályaudvarokkal kezdeni valamit, a villamosokat gyorsítani, a villamosvonalakat összekötni, a 3-as és a 4-es metrót felújítani stb-stb.

A bringás közlekedés feltételei talán javulnak, bár... így is nevetséges a helyzet.

Foghíjas telkekre, üres területekre persze irodaházat, társasházat éri meg felhúzni, még véletlenül sem parkosítani...

Az aluljárók hajléktalanszállók, nagyrészt még így nyáron is.

A közparkok, terek, parkosított területecskék nyáron hajléktalanszállók pl. Újbudán.

Közbiztonság már lassan nincs is.

Köztisztaság... jó vicc.

Pont a nagyobb csomópontjaink a legtragikusabbak.


2018. aug. 12. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

En videkikent nem koltoznek oda, mert kegyetlen draga lett ingatlan teren, de ha lenne egy lakasom ott akkor nagyon megerne kihasznalni h ott duplapenzt fizetnek nagyon sok meloban ugyanazert a meloert mint videken.


Lehet igy is nezni, ahogy te leirtad, de lehet ugyis h rohadt mazlista a pesti, mert metrot videki pl nem is lat. Ujdonsagok, akciok meg minden jo eloszor pesten van, max utana videken.

2018. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez nem Budapest vs az ország többi települése kérdés akart lenni. :(

Másrészt engem sose vigasztal ha valami rossz, hogy van rosszabb is.



Legyen ez inkább Prága vs. Budapest kérdés, Varsó vs. Budapest ha már nem önmagával hasonlítjuk a várost.

2018. aug. 12. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyre élhetetlenebb a város, nagy a zsúfoltság, rengeteg az autó, szennyezett a levegő, kosz és mocsok van mindenhol. 25 éve lakok itt, 1-2 éven belül szeretnék vidékre költözni.
2018. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk pont a levegő minősége az, amivel nekem nincs gondom (amúgy egyetértek Veled):


[link]

2018. aug. 12. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
A miniszterelnök és a főpolgármester meg is tesznek minden tőlük telhetőt ennek érdekében.
2018. aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Voltal mar pragaba? Az ottani tomegkozlekedes ezerszer rosszabb mint Budapesten...
2018. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is "vidéki" vagyok, de már tízen-sok éve ingázok Bp-re. Kezdetben egyetem miatt, később munka miatt.


Ha lehetne rá lehetőségem elhúznék innen. Nem szeretem Bp-et pont azokért a dolgokért, amiket felsorolsz. A pesti ismerőseim meg néznek rám nagy bambán, hogy de hát ezzel mi a baj, hiszem Bp a "világ legjobb helye" és "a világ közepe".


Amúgy én simán el tudnám képzelni az életemet úgy, hogy ne lássak metrót, max akkor ha látogatóban arra járok. Nem okozna taraumát. Soha nem éreztem hátránynak azt ha vidéki Tescoban, Árkádban veszek meg valamit. Én úgy látom hogy ugyan akkor ugyan az a kínálat nagyjából. A munkámért ugyanolyan bértábla szerinti fizetést kapok (amit kerek 10 éve(!) nem emeltek), mint vidéken kapnék. A különbség csak hogy Pesten legalább van. (Tudom állítólag munkaerőhiány van és verekednek a munkáltatók az emberért. Én nem ezt tapasztalom.) Bár már gondoltam rá, hogy hagyom a francba a szakmámat és hazamennék vidékre egy Lidl-be bolti dolgozónak, többet keresnék, nem ingáznék, így több szabadidőm lenne és a pesti lakásom árán egy palotát vehetnék.

2018. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!