Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Masszív dugulás ellen?

Masszív dugulás ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új albérletbe költöztem, ahol a kádcsapot cseréltem zuhanyzósra, mert az nem volt eddig... na mindegy is, nem ez a lényeg.

A kádnál (főleg most, hogy nem vízköves a csaptelep belülről) ha megnyitom a vizet, vagy zuhanyzok, nehezen vagyis lassan megy le a víz. Ha elzárom, viszonylag gyorsan lemegy, a vége lassabb. A mosógép a kádnál lévő csövekbe van kötve, így mosásnál a kádban feljön a víz. búvárt öntöttem már bele többször is (kb. 1 hónap alatt belement 1 flakonnal...), de hiába, ugyanez a helyzet áll fenn.

A mosdónál is hasonló a helyzet, lassan megy le a víz, és ha már a mosdókagylóban nincs is, a csövekből még hallani egy kis bugyogást. Ebbe is öntöttem már búvárt, hiába.


Mi lehet a megoldás rá?

Előre is köszi!


2018. aug. 13. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szerelő lenne a megoldás.
2018. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van pumpád? Én úgy szoktam, hogy a kádat teletöltöm (így ugye nagyobb a nyomása), meg a mosdókagylót is. Mindkettőnek a dugóját kihúzom és ha van pl. padlóösszefolyód, ott meg lehet pumpálni. Ha nincsen, akkor a kádnál pumpáld miközben folyik le a víz.
2018. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szólj a tulajnak, neki kène ezt megoldania. De ide csőgörèny kell ès szakember
2018. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy el van eleve basxva az alap kád vízszintezés,. erre utal az hogy azt írtad kádban a elfolyásnak a vége lassabb.

Ez azt jelenti hogy a kád legalja és az kifolyási magassági kimeneti pont közt alig van különbség és a víz "nem akar" a végén lemenni Ez magyarul azt jelenti hogy kádat túl alacsonyra szerelték a szennyvízcső alap gerincéhez.

Sajnos a megoldás nem egyszerű,mert az alapot cseszte el itt az aki berakta a kádat,és ez a kád kb 3-5cm megemelésével orvosolható csak.

2018. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a hidrogén peroxid használhat?
2018. aug. 15. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!