Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nyáron is...

Mit csináljak, ha nyáron is penészes a fal a lakásban?

Figyelt kérdés

Nyáron - amikor elvileg meleg van, és kint teregetünk, szóval olyan magas nem lehet a pára, éjjel is nyitva az ablak a helységben - a fal penészesedik.

Probáltam már ecettel törölni, Savo-val befújni, újra glettelni, penészgátló festékkel lekenni, de a penész mindig megjelenik újra 1-2 hét után. Azt gondoltam ez csak téli probléma. Milyen megoldást javasoltok erre?



2018. aug. 14. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez kb 0 info. Lehet, hogy alulról vizesedik, sőt valószínű. Amit eddig próbáltál az csak tüneti kezelès. Mitől nedves a falad? Az okot kellene keresni.
2018. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszereznék egy páratartalom mérőt, kizárva a magas pára lehetőségét. Egyébként irányadó amit #1 írt, valószínűleg alulról vizesedik a falad, nincs vízszigetelve.
2018. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mit tudok tenni, ha alulról vizesedik?

2018. aug. 14. 09:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Földszinten lakunk, polgáriban. Ugyanez volt a gondunk, bár a penészgátló és az újraglettelés sokat segített. Viszont ami végleg elmulasztotta, az az állandó kereszthuzat, szellőztetés és hogy nem teregettünk benn (ez nyilván nektek már teljesült). Van eleget kinyitva ablak és nem keletkezik hőhíd valahol?


Mi nem tudunk tenni semmit a házzal, mert pincehelyiség van alattunk, mögöttünk meg külső fal (lichthof), a házban a változásra (szigetelésre) hajlandóság nincsen. Szóval praktikákra szorulunk:)

2018. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Dehogy nem lehet magas a pára, 1-2 hete a házamban 70% fölött volt, pedig semmi vizeset nem csinálok bent és nem is vizesedik a ház... Errefelé sok eső van s ha a nedves 30 fokos levegő bejön és lehűl, az durva. Pár éve még rosszabb volt.

Amikor 80%-ra ébredtem, megállapítottam, hogy nem érdekel a hőtermelése, bekapcsolom a párátlanítógépet... Most már jobb.


Télen sosincs gondom a párával, hiszen akkor a szellőzetés jelentősen csökkenti a relatív páratartalmat, nem emeli, mint nedves meleg időben. Olyankor azoknak van gondja, akiknek pl. különösen rosszul szigetelt a háza vagy akár csak az ablaka (minden ablak viszonylag rosszul szigetel, de azért nem mindegy, hogy mennyire gyenge), mindenesetre ott a hideg felületekre lecsapódó pára a gond, nem maga a relatív páratartalom a helyiségben.


A penészedés tartós 70% fölött indul be.


Ha vizesedik a falad, az nagy baj, akkor meg kell találni a hibát (repedt cső vagy pocsék vízzárás, mit tudom én, mi képes még erre).

2018. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Este 8-tól kb. délelőtt 10ig nyitva az ablak.

Keletkezik-e hőhíd? Azt nem tudom.

A penész 1-2 hét alatt mindig visszatért.

Gondoltam, hogy leburkolóm valamivel, de ez nem biztos hogy jó megoldás lenne...

2018. aug. 14. 11:52
 7/11 A kérdező kommentje:

Cső ott nem megy, a fűtés nem arra van elvezetve, és más cső sem megy arra.

Páramentesítőnk van, de nyáron nem menettem, de ezek után bekapcsolóm. Köszi!

2018. aug. 14. 11:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Van külső hőszigetelés? Hol penészedik -alul felül, sarkok, alsó-felső sarok, külső fal, belső fal? Régi vályog ház-lett felújítva? Bentlakásod óta penészes, vagy volt felújítás és azóta(ablakcsere...)?
2018. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Új építésű ház. 1 éve lakunk itt. Belső fal, teraszajtó mellett alul...írtam a kivitelezőnek.
2018. aug. 15. 07:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Kivitelezőnèl garancia, szavatosság èrvènyesítèse. Szüksèg esetèn fogyasztóvèdelem segít. Hőhidas vagy szigetelès hiányosság. Ne hagyd magad. Hívd a kivitelezőt nèzze meg, javítsa ki.
2018. aug. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!