Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy ~20m^2-es szobában mennyir...

Egy ~20m^2-es szobában mennyire fűt fel egy gázkonvektor?

Figyelt kérdés

~20m^2 a szoba, ~3m belmagassággal, egy darab konvektor van benne, parapetes, egy fürdő nyílik belőle valamint egy konyha+előszoba kombináció. Az egész lakás kb 40m2.


A kérdés lényege annyi lenne, hogy télen kb milyen hőmérsékletekre lehet majd számítani?



2018. aug. 21. 12:23
 1/9 kovpet ***** válasza:
49%
Nem az alapterülettől vagy a térfogattól függ, hanem a lehűlő felületek nagyságától és a szigetelésüktől. Meg persze a tájolástól, stb.
2018. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nosco ***** válasza:
0%
Függ, hogy a konvektor lemez vagy öntöttvas. Illetve mekkora fokozaton használjátok. Pl: nekünk gyerekszobában lemez konvektor van és 4-5-ös fokozaton volt a mi szobánkban öntöttvas van és 3-as fokozat elég volt. Mind a két szoba 20 nm-er illetve mind a kettőben 22-23 fok volt.
2018. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szigetelésről nem sokat tudok, de régebbi tégla épület, fa ajtó, ablak és lemez konvektor.
2018. aug. 21. 13:56
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon függ a konvektor teljesítményétől. Én is egy ekkora, nem szigetelt lakásban vagyok egy konvektorral. Amikor beköltöztem, egy kb. 5 kW-os volt benn, az nem fűtött rendesen. Kicseréltem kb. 8 kW-ra, a legnagyobb hidegekben is van simán 22 C és nem a maximumon megy. A konyha messzebb van, az hidegebb, de ott nem is kell a meleg annyira.
2018. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Évekig laktam ekkora lakásban egyetlen konvektorral, 25 fokra simán felfűtötte a szobát a legnagyobb télben úgy is, hogy nem maximum fokozaton ment, pedig szélső lakás volt. Viszont nem egyenletes volt a meleg a lakásban, a távolabb lévő konyhában mindig pár fokkal hidegebb volt, oda később be is állítottam egy olajradiátort, hogy kiegyenlítse a hőmérsékletet. Összességében kényelmesebb a központi fűtés, de fázni a konvektorral sem fogsz.
2018. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sikerült megnéznem, 5,6Kw-os a konvektor. Akkor ezzel már el lehet lenni télen is normálisan?
2018. aug. 21. 21:06
 7/9 kovpet ***** válasza:
Elvileg elégnek kellene lennie, de nincs energiatanúsítványod? Abban benne van a hőszükséglet-számítás eredménye.
2018. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs, albérlet.
2018. aug. 23. 12:38
 9/9 kovpet ***** válasza:
De akkor ez az egész a bérbeadó gondja.
2018. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!