Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy erdei családi ház mennyive...

Egy erdei családi ház mennyivel lehet hűvösebb nyáron?

Figyelt kérdés
Több erdei családi házat néztem, ezek Visegrád, illetve a Pilis környékén vannak, de akad 1-2 a Mátrában is, nem titok az sem, hogy szívem vágya egy erdei családi ház, ami az erdő része is, tehát fákkal körbeölelt. Egy ilyen ház mennyivel lehet vajon hűvösebb nyáron. Most egy alföldi településen lakom, nem sok a zöld, csupán, ami fű, meg néhány fa, nem ritka a házban a 32-33 fok nyáron, 30 éves tetőteres ház, amiket néztem, azok is annyi idősek kb. Sokan mondták nekem, hogy annyit nem fog számítani, hogy erdőben van a ház, na de hogyha nem veri telibe a Nap a házat, még a tetőt sem, akkor azért egész elviselhető idő tudna talán lenni. Vagy nem?
2018. szept. 9. 01:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sokat számítanak a fák, nyilván, sokat tudnak védeni a nap ereje ellen, márpedig az igazán alaposan melegít egy házat.


Persze ettől még a ház fekvése, szigetelő képessége s hőtároló tömege az, ami igencsak fontos.


Én már sokszor emlegettem a szobámat, tetőtéri szoba 2 nagy déli ablakkal, redőny nélkül... 26 fok max., igaz, megteszem, amit tudok. Vannak nagy fáim, de a szobámat pont nem árnyékolják jól s a tetőt sem, ahhoz azért igazán nagy fák kellenének s nem ártana, ha egy részük az ablak előtt helyezkedne el (de nem, a nagy hárs balra, a fenyők és a nyírfák jobbra. magasabbak, mint a ház, de ez kevés).

Viszont az alsó szintet már árnyékolják a fák, de ott van az is, hogy egyetlen szoba napos az egész házban a fáktól függetlenül is, mert így van kialakítva s ilyen a fekvése.


A fotonok közvetlen kihagyása tehát igen jó, de azért ha pocsék a szigetelés s kicsi a hőtároló tömeg, akkor a meleg azért bejön és bent marad (főleg, hogy sajna mi a fűtünk, a gépeink is...). Ugyanez télen, alapos kereszthuzat után az egyik ház kihűl, a másik levegője simán visszamelegszik attól, hogy ott vannak a meleg, nehéz falak (nyilván azt is vissza kell majd fűteni, de jobban ráér, illetve gyorsabban megy).

2018. szept. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát az a 26 fok igencsak jó, főleg, ha tetőtérben van ennyi. Hát nem tudom milyen jó hőtároló képességű ház az enyém, mert talán B30-as tégla, de hőszigetelve van, ami úgy nyáron nem sokat számít, tetőtérben is van azért, mert télen nem szökik a meleg, de nyáron még lent is 28-29-re, tetőtérben 33-ra felkúszik a hőmérséklet. Redőnyök is vannak, de ugye telibe veri a Nap, meg hát a környéket is.
2018. szept. 9. 02:22
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja, s napközben minden zárva van.
2018. szept. 9. 02:23
 4/18 anonim ***** válasza:
Földrajzi adottságoktól is függ, nézegesd a hőtérképet.
2018. szept. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz sok napsütést, keress egy völgyet ami közelében egy magasabb hegy van, ez biztositja az árnyékot. Talán az északkeleti oldal a leghidegebb. Tapasztalatból mondom amit látok az itthoni hegyeken. Télen az északi, északkeleti részeken marad meg a legtovább a hótakaró, tehát nyáron is valszeg ott van a leghidegebb.

Déli lejtésű domboldalt semmiképp sem válassz, mert ott melegebb lessz mint az alföldön, domboldalra erősebben ver a nap.

Az biztos, hogy egy völgyben ahol egy patak csordogál és keveset süt a nap, hűvösebb a mikroklima mint egy alföldön.

2018. szept. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Jó hőtároló a vályog, mèszhomok tègla, kismèretű tègla. A B30 ettől messze van. Ezeket kell hőszigetelni.
2018. szept. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Rengeteget számít a fásítás, egyértelműen segít, ha nem tűz a nap. Amit előttem nem említettek, az átszellőztetett tetőszerkezet fontossága. Ha megfelelő légréssel van kialakítva - ami régen max egy 25 mm ellenléc volt, ma már kiszámolhatóan 50-80-100 mm is lehet, rengeteget segít a hőteher csökkentésében.
2018. szept. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha erdőbe vágyódsz, akkor ott kell venni házat, de a nyári felmelegedést a lakásban csupán a helyszínnel nem fogod megoldani.

Ez a tetőtér melegedés mindenkinek probléma, még szigetelt ház esetén is.

A megoldás a szigetelés mellett az ablakokra tükörfólia és klíma. Minden egyéb kényszermegoldáson kár vergődni!

2018. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem egèszen, nem kell tetőtèr beèpítès...
2018. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Pár éve én is azon gondolkodom, hová tudok menekülni az országon belül, ahol nem ilyen elviselhetetlen a klíma, mint az Alföldön.

Engem nem is annyira a benti hőmérséklet érdekel, az légkondival megoldható, hanem a kinti. Rohadtul utálom már ezeket a forró nyarakat, az éjszakai 20 fokokat, menekülnék hűvösebb klímára, de nem tudom, hová.

2018. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!