Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik azok az alap dolgok amik...

Mik azok az alap dolgok amik egy háztartásba kellenek?

Figyelt kérdés

Kicsit bontva gondolnám, hogy ki mit tart otthon?

Pl. Gyógyszerek. Mik az alap dolgok amik otthon kéne, hogy legyen. 2 gyerek mellett.


Vagy a tisztító szerek. Vagy a konyhában pl alap fűszerek.

Stb.



2018. szept. 26. 14:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a konyhában az alap élelmiszerek.
2018. szept. 26. 14:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyógyszer: láz- és fájdalomcsillapító, széntabletta, sebek ellátásához szükséges eszközök, megfázás elleni készítmények, torokfájásra gyógyszer, probiotikum, ezek alapgyógyszerek.


Fűszer (alap): bors, majoránna, oregánó, bazsalikom, kapor, pirospaprika, rozmaring, petrezselyemzöld, babérlevél kakaópor, fahéj és szegfűszeg. + Curry, fűszersó, fokhagymapor, gyömbér, fűszerkeverékek húsokhoz.


Tisztítószer (nálam): mosogatószer, szódabikarbóna, ecet, Domestos, Cif cream folyékony súrolószer, bútorápoló.


Alap élelmiszerek (allergia vagy reformkonyha esetén lehet a növényi megfelelőjét választani): ilyen-olyan kenyér, zsömle/kifli, egyéb pékáru, tej, tejföl, joghurt/kefír, túró, sajtok, tojás, vaj, szezonális gyümölcsök és zöldségek, felvágottak, húsfélék, ilyen-olyan liszt, cukor/xilit/eritrit, méz, tengeri/himalájai/kő só, sütőpor, élesztő, rizs, zabpehely, burgonya, lekvárok, befőttek, savanyúságok, olaj, mirelit. + Egészséges nasi: magvak, aszalványok, magas kakaótartalmú csokoládé, barnarizs chips, mogyoróvaj.


Ennyi jutott eszembe, de biztos, hogy hagytam még ki dolgokat.

2018. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom, hogy ezeket saját tapasztalat alapján kell összeállítani. Én kaptam a felmenőktől mindent, amikor külön költöztem, 10 év múlva érintetlenül mentek a kukába, semmire nem volt szükségem belőle, csak útban voltak.
2018. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyedi. Nekem gyógyszerből jelenleg semmi nincs, de amúgy algopyrint tartok, ennyi. Mivel vannak járművek, van elsősegélycsomag, de sosem használjuk. Ragtapaszom azért van, néha pár percig magamon tudom tartani, addig pedig elmúlik a vérzés :D Gyerekek mellett lehet, hogy még lenne valami, de nem hinném, hogy az átlagember szintjét elérném. Mindenesetre ahhoz nem tudok hozzászólni.


Tisztítószer leginkább csak ecet, illetve körömlakklemosó, 2, mert a párom procikat gyűjt s neki ahhoz kell, én pedig barkácsolok. Plusz mosószóda (ezzel mosunk, se normál mosószer, se öblítő nincs), mosószappan, Cif, hideg zsíroldó van itthon, ennyi.


Fűszer kismillió, gyűjtöm őket valamilyen szinten, aztán nem használom el, eh. Ez nagyon egyéni, én végülis sóval és borssal is elélnék, de azért néha más is kell. Nem sorolom, főleg az alapokat nem, kismillió fűszer van s annak nem kis része nálam is megtalálható, kínai ötfűszer, japán hétfűszer (algás :D), többféle curry, tandori masala, a kurkumát egész nagy mennyiségben használom, balkán dekor is sok kell és pizzafűszer is... Nekem ez mind alap, az öt- és hétfűszert kivéve.


Az eszközöket, gépeket nem írtad, de biztos az is érdekel. Na ez totál egyedi. Pl. nekem nem kell mosogatógép, de sokaknak alap (nekem is sok mosatlanom van, de megoldom, helyem viszont nincs), nekem viszont az aszalógép az alap. S minimum 5 edényszárító, nem értem, mások hogyan vannak meg eggyel, nekem mindig tele van mind... Ketten vagyunk.


Nem kell ezen sokat gondolkodni, ha valami kell, felírod és beszerzed. Úgyse tudod előre, illetve nem tudsz mindenre gondolni, változik is az ember... Nekem is csak úgy alakult, evolúciósan.

Főleg a tartós élelmiszer szekcióm. 2-3 hónapig is súlyt tudnék tartani bolt és egyéb ételszerzés nélkül. Ez mindenkinek más...

2018. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!