Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ultrahangos hidegpárásítóba...

Ultrahangos hidegpárásítóba milyen vizet használjak és nem lesz tőle baja? Ioncseréltet lehet? MErt a csapvíztől gondolom vízköves lesz. Pár helyen írták, hogy az ioncserélt meg nem jó bele, mert káros ha belélegezzük.

Figyelt kérdés

2018. szept. 26. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ioncserélt vagy desztillált. Hülyeség, hogy káros, nem tudom hol olvastd.
2018. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Én is ioncseréltet vettem,papírján is az van,de láátam pár helyen ilyet is.



""Nehogy beletegyél deszt. vagy ioncserélt vizet!! A párát, mely kijön a párásítóból, belélegzed, lenyeled, a nyálkahártyán minden felszívódik, és ezek a vizek nem alkalmasak emberi fogyasztásra, eredetük, elkészítési körülményeik, ismeretlenek! Otthoni víztisztítóból, mely a csapvízből készít kalcium mentes vizet, az tökéletes. De a jobb párásítókban van szűrő, vagy vízlágyító granulátum (ezeket persze bizonyos időközönként cserélni szükséges) így a sima csapvízzel is biztonságosan használhatod, heti 20%-os ecetes karbantartással. Nézd meg ezt a linket, itt sok jó információt találhatsz a párásításról:


[link]

2018. szept. 26. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Vettem egy komolyabb párásítót, 12 db nagy teljesítményű ultrahangos egység van benne, óránként 3 liter vizet tud elködölni.A használati utasításában azt írják, hogy jó bele a sima csapvíz is, mert az ultrahang szétbombáz minden elemi vízkövet ami lerakódhatna. Ha belegondolunk van benne valami, mert az ultrahangos tisztító is így működik.
2018. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséged. Logikus tényleg ez. És idöközönként azt nem árt néha kis ecetes vízzel?
2018. szept. 26. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!