Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olajradiátor előnyei, hátránya...

Olajradiátor előnyei, hátrányai? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy kb. 10 nm-es szoba fűtését kellene megoldanom, mert tönkrement a konvektor a szobában és a szerelő csak kb. 1 hét múlva tud kijönni. Most egy hősugárzóval oldom ezt meg, de érdekelne, hogy egy olajradiátor jobb lenne-e esetleg erre a célra? Főleg éjszaka menne, mert nappal még nincs olyan hideg, meg késő estig nem is vagyok otthon. Illetve még két kérdés: 1. Hosszútávon anyagilag mi érné meg jobban, az olajradiátorral vagy a konvektorral való fűtés?; 2. Egy 700 W-os olajradiátor alkalmas lenne egy ekkora helység befűtésére?


Bocsánat a sok kérdésért, de laikus vagyok a témában!


Köszönöm a segítséget!



2018. okt. 1. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is egy hét múlva jön szerelő, addig egy kis olajradiátorral fűtünk, kb 30-35 nm-es szobát. De csak este, jól befűti, hoszútávon ne fűts vele, elég drága... De addig muszáj, nem fogok megfagyni.
2018. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szóval, inkább ideiglenes fűtés céljából érdemes használni! Tartaléknak azért veszek egyet, sose lehet tudni...
2018. okt. 1. 23:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobb a venti.

Hamarabb adja a hőt, jobban lehet érezni.

Olajradiátor meg, lassabban melegszik fel, és szerintem lehet érezni a melegét. Lehet hoszabb távpn jó, de nem hiszem.

Én azzal fütöttem egy panelház szobáját, és tartotta a 20fokot. Én a ventis mellett voksolok.

2018. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!